Dodano: 26 listopada 2023

W naszej szkole w dniach 20-24.11.2023r. organizowany był tydzień profilaktyki. Program ten na stałe gości w planie pracy szkoły i realizowany jest każdego roku w listopadzie. Hasłem tegorocznego tygodnia było „Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy”. Każdy dzień miał swoje hasło przewodnie. W poniedziałek był to „DZIEŃ RADOŚCI I KREATYWNOŚCI”, w którym każdy mógł sobie zrobić zdjęcie w fotobudce „Jestem życzliwy”. Został również ogłoszony konkurs na najbardziej życzliwą klasę. Każdy uczeń, nauczyciel oraz pracownik szkoły otrzymał od Wolontariuszy naklejkę z uśmiechniętą buźką. Wtorek upłynął pod hasłem „DZIEŃ DOBREGO SŁOWA” i stał się on jednocześnie dniem, w którym obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Tego dnia Wolontariusze rozdawali ,,dobre słowo”, które każdy mógł zabrać ze sobą lub też komuś podarować. Odbyła się również akcja ,,Razem możemy więcej” polegająca na stworzeniu obrazu drzewa, symbolizującego naszą szkołę poprzez zostawienie swojego odcisku palca jako liścia. Cała społeczność szkolna stworzyła piękne, kolorowe drzewo i udowodniła, że razem można wiele zdziałać. Środa była dniem ,,GIER PLANSZOWYCH I KARCIANYCH”. Uczniowie na przerwach mieli możliwość zagrania w różne gry, również te przyniesione przez nich samych, ze swoimi koleżankami i kolegami. Przerwy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Czwartek przebiegał pod hasłem „BABECZKI ŻYCZLIWOŚCI”. Tego dnia w szkole odbył się kiermasz muffinek, z którego dochód został przekazany na leczenie pielęgniarki pani Michaline w Afryce. W tym dniu odwiedził nas Pan Piotr Rychły, który poprowadził warsztaty dla klas V – VIII na temat zagrożeń i hejtu w Internecie. Natomiast piątek ogłoszony został dniem „POZYTYWNIE DLA SIEBIE”. Na dużej przerwie został zorganizowany taniec integracyjny dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły, przygotowany przez uczennice klas 7 i 8.  
Ważnym elementem tygodnia profilaktyki były gazetki znajdujące się w różnych miejscach na terenie szkoły, dotyczące życzliwości, zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz współczesnych uzależnień. Nasza placówka ozdobiona została również cytatami związanymi z dobrocią i życzliwością. Na poprawę humoru można było przeczytać kawały na plakacie, który nosił tytuł ,,Uśmiechnij Się”. 
Pomimo zakończenia obchodów Tygodnia Profilaktyki, zachęcamy uczniów, aby uczucie życzliwości towarzyszyło im każdego dnia. Bycie życzliwym, kulturalnym wobec innych jest częścią naszej kultury osobistej. Dlatego pragniemy przypominać Wam o byciu sympatycznym, ciepłym i pomocnym wobec siebie nawzajem. 

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowanych akcjach oraz uczniom i nauczycielom, którzy pomogli zorganizować ten tydzień. Bez Waszej pomocy to by się nie udało. 

Zespół Wychowawczy 

Fotogaleria