Dodano: 19 listopada 2023

Celem tegorocznego Szkolnego Tygodnia Profilaktyki jest promocja życzliwości, zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach, zwrócenie uwagi na codzienne relacje rówieśnicze, wzbudzenie w ludziach pozytywnych emocji, przybliżenie dzieciom znaczenia uśmiechu, zachęcanie do dialogu, a także wyrażanie protestu przeciwko antypatii, nienawiści i braku tolerancji. Zachęcamy Was do zapoznania się z gazetką na szkolnym korytarzu oraz aktywnego udziału.

1.Poniedziałek 20.11.2023r. „DZIEŃ RADOŚCI I KREATYWNOŚCI”
W tym dniu przyjdź ubrany/a na żółto. Zrób sobie zdjęcie w ramce  „Jestem życzliwy”  przy klasie nr 5 . Podczas przerw Wolontariusze będą rozdawali plakietki z logo uśmiechniętej buźki.
,,Szkolny Bank Dobrych Słów” – konkurs na najbardziej życzliwą klasę, wymyślenie i zapisanie przez uczniów na kartce jak najwięcej życzliwych zwrotów, słów do czwartku 23.11., wykonane zadanie oddajemy pedagogom).

2.Wtorek 21.11.2023r. „DZIEŃ DOBREGO SŁOWA”
Tego dnia Wolontariusze będą rozdawać ,,dobre słowo”, które będzie można zabrać ze sobą.
Akcja ,,Razem możemy więcej”- stworzenie obrazu drzewa symbolizującego naszą szkołę poprzez zostawienie swojego odcisku palca jako liścia. Akcja będzie odbywała się na korytarzu szkolnym.

3. Środa 22.11.2023r. „DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH I KARCIANYCH NA PRZERWACH”
Zapraszamy na przerwach do sali nr 5. Można także przynieść swoją ulubioną grę i zagrać z kolegami i koleżankami.

4. Czwartek 23.11.2023r. „BABECZKI ŻYCZLIWOŚCI”
Tego dnia odbędzie się w szkole kiermasz muffinek. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie pielęgniarki pani Michaline w Afryce.
Odwiedzi nas Pan Piotr Rychły, który poprowadzi warsztaty dla klas V – VIII na temat zagrożeń i hejtu w internecie.
,,Zatrzymaj się kolego, napisz coś miłego” – na korytarzu zostaną wywieszone serca, na których będzie można napisać miłe słowa, pozdrowienia, podziękowania dla koleżanek, kolegów, pracowników szkoły.
W tym dniu obchodzimy także Dzień Pluszowego Misia, który będzie towarzyszył i przypominał nam o wpływie dobrego samopoczucia na nasze zdrowie. Do akcji włączy się Samorząd Uczniowski.

5. Piątek 24.11.2023r. „POZYTYWNIE DLA SIEBIE”
Na dużej przerwie o 11.30 zapraszamy wszystkich na salę gimnastyczną na taniec integracyjny.
Podczas Tygodnia Profilaktyki na świetlicy szkolnej będzie realizowana tematyka dotycząca życzliwości oraz dnia uśmiechu.

Zespół Pedagogów