Dodano: 26 lutego 2022

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej uruchamia pomoc rzeczową dla uchodźców z terenów objętych wojną w Ukrainie. Gmina Porąbka także dołącza się do zbiórki rzeczy oraz artykułów spożywczych z przedłużonym terminem ważności do spożycia prowadzoną przez PCK! Zbiórka w Domu Kultury w Porąbce będzie prowadzona od poniedziałku do piątku od 7.30- do 18. 00 https://www.facebook.com/PorabkaGmina/

Dyrekcja SP1 i cała społeczność naszej szkoły solidaryzuje się w tych trudnych chwilach z Ukrainą. Od poniedziałku 28.02.2022 r. organizujemy również w naszej SZKOLE zbiórkę rzeczową tak, by ułatwić pomoc dla uchodźców.

Na głównym szkolnym korytarzu będzie stało specjalnie oznaczone kartonowe pudło, do którego prosimy wkładać przyniesione dary. Do szkoły można przynosić RZECZY w stanie używalności: koce, śpiwory, karimaty, pościel.
 ARTYKUŁY SPOŻYWCZE z dłuższym terminem ważności do spożycia: konserwy mięsne, rybne, pasztety, przetwory mięsne np. pulpety, klopsy, gołąbki itp. makarony, kasze, ryż, cukier, mąka, przetwory warzywne i owocowe, olej spożywczy.
Przyniesione dary zostaną przekazane do Domu Kultury w Porąbce.
Ponadto Polski Czerwony Krzyż, uruchamiał zbiórkę środków pod hasłem #napomocUkrainie.

Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”. Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.