Ślubowanie Pierwszoklasistów

Data wpisu: .

Cały miesiąc z ogromną  niecierpliwością czekaliśmy na moment, kiedy zostaniemy pasowani na pełnoprawnych uczniów. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedzało  wiele przygotowań – poznawaliśmy  szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki.

14. października nadszedł czas naszego pierwszego szkolnego egzaminu, zdawaliśmy go przed Dyrektorem Szkoły, Nauczycielami i Rodzicami. Od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera.  Stroje galowe uzupełnione maseczkami,  dekoracja sali gimnastycznej oraz   sprzęt nagłaśniający przyczyniły się do tego, aby Pasowanie pomimo panującej pandemii było uroczystym momentem w naszym życiu.

Na sali gimnastycznej powitało nas grono profesorów mistrza Kopernika, które sprawdzało nasze kompetencje. Surowy Konserwatorus mierzył naszą skoczność i wzrost, by wiedzieć czy dziatwa do szkółki już dorosła. Straszliwy Medicus wielkimi nożycami chciał zoperować wszystkie części naszego ciała, ale uratowały nas skonsumowane szybko owocowe kubeczki. Ostry jak cyrkiel Algebrus wprowadził nas w świat zbiorów i liczb. Nieśmiały Alfabetus badał naszą znajomość literek. Muzykus, wymachując fletem przećwiczył nas w śpiewaniu i tańcu. Anglikus przyjechał prosto z Londynu, by sprawdzić naszą znajomość obcych języków. W końcu Gimnastykus kazał pokonać tor przeszkód.

Gdy wszystkie próby już nam zaliczono, Kopernikus pozwolił na złożenie uroczystego Ślubowania. Zgodnie z tradycją szkoły, każdy uczeń klasy pierwszej został pasowany na ucznia ogromną kredą i otrzymał pamiątkową koszulkę. Ślubowanie zakończyło pozowanie do zdjęć.

Gratulujemy i życzymy naszym Pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki  w odkrywaniu tajników wiedzy.