Kęcka Akademia Siatkówki 2017/18

Data wpisu: .

2 listopada 2017r., w godzinach popołudniowych, w sali kęckiej ,,dwójki” odbyła się inauguracyjna runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 3 w Kętach oraz zespoły z Nowej Wsi, Witkowic, Bulowic i Porąbki. W zawodach wystartowało ogółem 19 drużyn dziewcząt i 9 chłopców, łącznie blisko 90 uczestników.

Dziewczęta podzielono na 5 grup, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Najlepsze zespoły z grup zagrały w finale A o miejsca I-V, a drużyny z drugich miejsc zagrały w finale B o miejsca VI-X. Pojedynki w grupach były niezwykle wyrównane i często zaledwie jeden mały punkt decydował o końcowym miejscu. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł  zespół Millenium Porąbka w składzie Aleksandra Majdak, Ida Zborowka i Oliwia Pszczółka pokonując w grze o pierwsze miejsce drugą drużynę z Porąbki (Justyna Sopiak, Emilia Zielińska, Angelika Marszałek) i I zespół z Nowej Wsi.

foto SP2 Kęty oraz p. Wojciech Zborowski

W kategorii chłopców wystartowało 11 drużyn, które zagrały w trzech grupach systemem ,,każdy z każdym”. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w grupach zagrały o miejsca I-III, a zespoły z drugich miejsc zagrały o dalsze lokaty. Do finałowej trójki zakwalifikowały się zespoły UMKS ,,Millenium” Porąbka, trenujące pod okiem Mirosława Walusiak i startujące w śląskich rozgrywkach Kinder+Sport. W zwycięskim składzie zagrali Kamil Bąk, Konrad Budny i Maksymilian Spiesz pokonując czwarty zespół Porąbki (Maksymilian Ryłko, Jakub Dendys, Filip Bizoń. Na  III m zakończył turniej trzeci zespół Porąbki (Mateusz Sopiak, Maciej Pszczółka, Dawid Krysta).

Organizatorem rozgrywek Akademii Siatkówki jest Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach w składzie : Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski i Andrzej Dudek.

Kolejne turnieje odbędą się 16 i 17 listopada, a będą to single dziewcząt i chłopców klas IV. Są to najmłodsze grupy objęte rozgrywkami akademii siatkówki i będą to ich pierwsze zmagania pod siatką. Zapraszamy wszystkich rodziców i miłośników siatkówki do aktywnego dopingu dzieci w naszych rozgrywkach siatkarskich.

Czytaj więcej na http://sp2.edukacja.kety.pl