Trzecia runda Kęckiej Akademii Siatkówki klas IV

Data wpisu: .

9 marca w sali ZSG 2 Kęty odbyła się kolejna runda rozgrywek mini siatkówki klas IV dziewcząt i chłopców. W tej rundzie zawodnicy zagrali po raz pierwszy w zespołach dwuosobowych. W turnieju udział wzięły reprezentacje wszystkich szkół akademii: ZSG nr 1 i 2 w Kętach, Bulowic, ZSG Nowej Wsi oraz Porąbki. Ogółem 17 drużyn dziewcząt i dziewięć zespołów chłopców.
Dziewczęta podzielono na 4 grupy, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Pojedynki w grupach były niezwykle wyrównane i często zaledwie jeden mały punkt decydował o końcowym miejscu. Do ścisłego finału awansowały cztery zespoły, które rywalizowały pomiędzy sobą o miejsca I-IV. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł zespół z Witkowic. Uczennice pokonały w walce o złoto swoje klubowe koleżanki  oraz I zespół z Porąbki (Julia Gibas, Kinga Chwierut).
W kategorii chłopców wystartowało dziewięć drużyn, które zagrały w trzech grupach systemem ,,każdy z każdym”. Bezkonkurencyjni okazali się w tej rundzie chłopcy z Porąbki zajmując wszystkie miejsca na podium. Zwyciężył I zespół w składzie Jakub Dendys, Mateusz Sopiak, który w finale pokonał ekipę Macieja Pszczółki, Dawida Krysta). Trzecie miejsce zajęła drużyna Millenium (Maksymilian Ryłko, Filip Prochot).
mireasmirekas