SOS 2016

Data wpisu: .

27 października 2016r. w sali ZSG 2 Kęty odbyła się inauguracyjna runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. Wraz z naszą drużyną w turnieju trójek udział wzięły reprezentacje ZSG nr 1 i 2 w Kętach oraz zespoły z Nowej Wsi, Witkowic, Bulowic. W zawodach wystartowało ogółem 11 drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców, łącznie 63 uczestników.

Dziewczęta podzielono na 3 grupy, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Najlepsze zespoły z grup zagrały w finale A o miejsca I-III, a drużyny z drugich miejsc zagrały w finale B o miejsca IV-VI. Pojedynki w grupach były niezwykle wyrównane i często zaledwie jeden mały punkt decydował o końcowym miejscu. Do ścisłego finału awansowały 3 zespoły, które rywalizowały pomiędzy sobą o miejsca I-III. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł  zespół Millenium Porąbka w składzie Paulina Stanek, Justyna Sopiak i Aleksandra Majdak  pokonując w walce o złoto drużynę z Witkowic (O. Przybek, A. Pawińska, M. Kaczmarczyk) i I zespół z Nowej Wsi (J. Maciaszek, A. Flasz, H. Pękala, J. Kamińska). Trenerem zwycięskiej drużyny z Porąbki jest Mirosław Walusiak.

W kategorii chłopców wystartowało 8 drużyn, które zagrały w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym”. Do finałowej czwórki zakwalifikowały się dwa zespoły z Nowej Wsi, zespół gospodarzy oraz zespół mieszany złożony z chłopców z ZSG 1 Kęty-ZSG Kobiernice-ZSP Brzeszcze. Zwyciężył najbardziej doświadczony zespół Akademia SOS 2 Kęty trenujący w tym sezonie w grupie młodzików Kęczanina pod okiem Andrzeja Dudka. W zwycięskim składzie zagrali Maciej Żak, Maciej Mrowiec i Gabriel Drabek. II m zajął zespół  ZSG Nowa Wieś I (B. Pękala, M. Śmiechura, T. Jedrusik, a III m piątoklasiści z Nowej Wsi  (J. Klęczar, B.Prus i A.Pudełko).

Organizatorem rozgrywek Akademii Siatkówki jest Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 w Kętach w składzie : Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski i Andrzej Dudek. Sędziami  w zawodach są uczniowie gimnazjalnych klas sportowych ZSG 2 Kęty.

Kolejne turnieje już w listopadzie, a będą to single dziewcząt i chłopców klas IV. Są to najmłodsze grupy objęte rozgrywkami akademii siatkówki i będą to ich pierwsze zmagania pod siatką. Zapraszamy wszystkich rodziców i miłośników siatkówki do aktywnego dopingu dzieci w naszych rozgrywkach siatkarskich.Po rozegraniu cyklu 4 rund nagrodzone zostaną najlepsze zespoły oraz szkoły, które w klasyfikacji generalnej zdobędą najwięcej punktów. W kęckiej dwójce na poziomie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum funkcjonują klasy sportowe z 10 godzinnym programem wychowania fizycznego, a także organizowane są  zajęcia rozwijające z piłki siatkowej dla uzdolnionych dzieci szkoły podstawowej oraz  zindywidualizowane zajęcia SOS dla klas I-III gimnazjum. W zajęciach siatkówki mogą uczestniczyć również uzdolnione dzieci    i młodzież z innych szkół. Zapraszam do zapoznania się z ofertą szkoły, która nie tylko zapewnia wysoki poziom nauczania, ale pozwala swoim uczniom na rozwijanie sportowych pasji i zainteresowań.

/źródło: ZSG 2 Kęty/


W dniach 10 i 17 listopada w sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbyły się turnieje mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział najmłodsi adepci siatkarskiej sztuki, uczniowie klas IV szkół podstawowych z Nowej Wsi, Witkowic, Bulowic, SP 1 i SP 2 Kęty oraz Porąbki. Organizatorem imprezy dla najmłodszych adeptów byli nauczyciele ZSG  nr 2 Kęty, będący również szkoleniowcami siatkarskiego ośrodka szkolnego, działającego w ,,dwójce” na poziomie gimnazjum.

Była to pierwsza z planowanych czterech rund rozgrywanych w ciągu całego roku szkolnego. Zawodnicy i szkoły otrzymują punkty za uzyskane miejsca w poszczególnych turniejach, po których nastąpi uroczyste podsumowanie cyklu rozgrywek. Dwie pierwsze rundy to gry singlowe, natomiast dwie kolejne zawodnicy rozegrają w formie gier podwójnych.

W kategorii dziewcząt wystartowało łącznie 28 dziewcząt z czterech szkół. W grupie dziewcząt mecze w pierwszej fazie rozegrano w 6 grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie pierwsze miejsca z grup zagrały w finale A o miejsca I-VI, a dziewczęta, które uplasowały się w grupie na II miejscu zagrały w finale B o miejsca VII-XII. Do finału A zakwalifikowały się dziewczęta z Witkowic i to one rywalizowały o najlepsze miejsca w turnieju. W kategorii dziewcząt I m zajęła Aleksandra Ptaszek, II miejsce wywalczyła Weronika Gałdyn, a na III miejscu zakończyła rywalizację Wiktoria Gąsiorek, pokonując w walce o najniższy szczebel podium Milenę Jarosz. Wszystkie dziewczynki trenują w  Witkowicach pod okiem trenerki Magdaleny Węglińskiej.

Do rozgrywek chłopców zgłosiło się 18 uczestników. Najpierw chłopcy zagrali w czterech grupach ,,każdy z każdym’. Dwóch najlepszych z każdej grupy zagrało systemem pucharowych w finale A, a chłopcy z kolejnych miejsc rywalizowali w finale B. Do finału A zakwalifikowali się głównie chłopcy z Porąbki i to oni uplasowali się na pierwszych trzech miejscach. W kategorii chłopców najlepszy okazał się  Mateusz Sopiak, który w finale pokonał Dawida Krystę, a III m zajął Maksymilian Ryłko, pokonując Filipa Prochota.

Atmosfera rywalizacji była bardzo emocjonująca, dzieci, dla których często był to pierwszy turniej w życiu, przeżywały swoje zwycięstwa i porażki, lecz wszystko odbywało się w duchu sportowej rywalizacji. Kilku zawodników debiutowało już w roku poprzednim , będąc w III klasie i to zwykle oni mając większe doświadczenie wygrywali mecze z debiutującymi czwartoklasistami. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i najwięcej punktów do klasyfikacji indywidualnej. Organizatorzy turnieju są bardzo zadowoleni z dobrej frekwencji oraz poziomu startujących dzieci. Kolejny turniej rozgrywany w formie gier pojedynczych dla tej grupy wiekowej odbędzie się w styczniu. Zapraszamy chętnych do włączenia się do naszej rywalizacji.

Źródło:
http://www.zsg2.edukacja.kety.pl/index.php/siatkarski-osrodek-szkolny/852-debiut-czwartoklasistow-w-rozgrywkach-akademii-minisiatkowki-w-ketach