Runda III Kęckiej Akademii Siatkówki 2017 kl.V-VI

Data wpisu: .

16 lutego 2017 r. w sali ZSG 2 Kęty odbyła się przedostatnia runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje ZSG nr 1 i 2 w Kętach oraz zespoły z Witkowic, Bulowic, Nowej Wsi i Porąbki. W zawodach wystartowało ogółem 12 drużyn dziewcząt i 7 chłopców, łącznie 59 uczestników.
Dziewczęta podzielono na 3 grupy, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Po eliminacjach dwa najlepsze zespoły z każdej grupy (łącznie 8 zespołów) zagrało systemem grupowo-pucharowym. Pojedynki w kolejnej rundzie były bardzo wyrównane i niezwykle zacięte. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł I zespół Milenium Porąbka w składzie: Justyna Sopiak, Paulina Stanek, Aleksandra Majdak pokonując w walce o złoto I drużynę z Victoria Witkowice  i I zespół ZSG Nowa Wieś.
sos3t
W kategorii chłopców wystartowało 7 drużyn, które zagrały w 2 grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie 4 najlepsze zespoły zagrały o miejsca w strefie medalowej. W grupie chłopców zwyciężył zespół ZSG 2 Kęty, na II m uplasował się II zespół z Nowej Wsi , a III m wywalczyli chłopcy z Porąbki (Kamil Bąk, Maksymilian Spiesz, Konrad Budny, Michał Mleczko).

 Pozostała do rozegrania tylko ostatnia, finałowa runda, na której odbędzie się uroczyste podsumowanie całorocznych zmagań. Nagrodzone zostaną najlepsze zespoły oraz szkoły, które w klasyfikacji łącznej zdobędą najwięcej punktów.

 KLASYFIKACJA NAJLEPSZYCH ZESPOŁÓW KLAS V-VI PO TRZECH RUNDACH:

 DZIEWCZĘTA :

 I m – Victoria Witkowice       – 39 pkt

 II m – ZSG Porąbka                 – 30 pkt

 III m – ZSG Nowa Wieś I         – 30 pkt

 CHŁOPCY :

         I m – ZSG Nowa Wieś II          – 37 pkt

         II m – ZSG 2 Kęty I                  – 35 pkt

         III m – ZSG Nowa Wieś I          – 30 pkt

źródło http://zsg2.edukacja.kety.pl