Druga runda Akademii Minisiatkówki kl.IV

Data wpisu: .

img7665 W dniach 12 i 19 grudnia w sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbyła się II runda rozgrywek akademii siatkówki dziewcząt i chłopców klas czwartych. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Nowej Wsi, Bulowic, Witkowic, SP 1 i SP 2 Kęty oraz Porąbki. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 Kęty. Frekwencja w grupie dziewcząt na zawodach była wyższa w stosunku do rundy inauguracyjnej.

W kategorii dziewcząt wystartowały łącznie 33 dziewczęta, a w grupie chłopców rywalizowało 9 uczestników. Mecze w pierwszej fazie rozegrano w grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie grupowo-pucharowym. W kategorii dziewcząt I m zajęła debiutująca w rozgrywkach Martyna Żmudka z UMKS Kęczanin, II m wywalczyła Wiktoria Gąsiorek z Viktorii Witkowice, pokonując w małych punktach swoją klubową koleżankę Weronikę Gałdyn. W grupie chłopców zawody zdominowali zawodnicy z UKS Milenium Porąbka. Po raz kolejny  najlepszy okazał się Mateusz Sopiak, II m zajął Jakub Dendys, a na III m uplasował się Filip Prochot.
Gratulacje dla wspaniałych zwycięzców oraz ich trenera p. Mirosława Walusiaka.

Jak zwykle zawody przebiegały w bardzo emocjonującej atmosferze, a rywalizacja indywidualna umożliwiła dzieciom weryfikację własnych umiejętności i odporności psychicznej, niezbędnych do osiągania sukcesów w sporcie.

Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji łącznej po II rundzie:

DZIEWCZĘTA:

 Im  GĄSIOREK Wiktoria (Witkowice)       - 22pkt                                                             

II m GAŁDYN Weronika  (Witkowice)        - 22 pkt                               

III m  PTASZEK Aleksandra  (Witkowice)   - 21 pkt                                                 

IV m   ŻMUDKA Martyna (UMKS Kęczanin) - 15 pkt                                                           

CHŁOPCY :

I m    SOPIAK Mateusz (Porąbka)                    - 30 pkt   

II m   PROCHOT Filip (Porąbka)                     - 18 pkt    

III m  DENDYS Jakub (Porąbka)                      - 12 pkt

IV m  KRYSTA Dawid (Porąbka)                      - 12 pkt

żródło  

http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/wydarzenia-minisiatkowka/rozgrywki-akademii-minisiatkowki-dla-czwartoklasistow-w-ketach-na-polmetku_111,5467.html