Czwarta runda Kęckiej Akademii Siatkówki klas IV

Data wpisu: .

W czwartek 23 marca w sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbyła się IV runda rozgrywek mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie klas IV szkół podstawowych z Porąbki, Nowej Wsi, Kęt  i Witkowic. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 Kęty. Ogółem w zawodach wystartowało 14 zespołów dziewcząt i pięć drużyn chłopców, które rywalizowały w dwójkach.
Mecze w pierwszej fazie rozegrano w grupach systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Najlepsze dziewczęta w grupach zagrały o miejsca I-III, a zespoły które zajęły kolejne miejsca rywalizowały w finale B i C.
W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajął zespół z Witkowic pokonując drużynę ZSG 1 Kęty. Trzecie miejsce w tej grupie wywalczył team z Porąbki – Julia Gibas, Kinga Chwierut. W grupie chłopców zawody zdominowały zespoły trenujące w Millenium Porąbka. Zwyciężył team Jakub Dendys, Mateusz Sopiak, Drugie miejsce zajęła para Dawid Krysta, Maciej Pszczólka, a na trzecim uplasowała się dwójka Maksymilian Ryłko, Dominik Flasz.
Po przedstawieniu klasyfikacji dokonano podsumowania całorocznych zmagań i nagrodzono medalami uczestników turniejów za miejsca I-III.

finalfinal2final3
Klasyfikacja indywidualna po IV rundach rozgrywek Akademii Siatkówki w Kętach za rok szkolny 2016/17:
Dziewczęta: miejsca I-III Wictoria Witkowice
Chłopcy:
I miejsce – Sopiak Mateusz (Millenium Porąbka) – 60 pkt
II miejsce – Dendys Jakub (Millenium Porąbka) – 42 pkt
III miejsce – Krysta Dawid (Millenium Porąbka) – 36 pkt
IV miejsce – Prochot Filip (Millenium Porąbka) – 36 pkt

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w rywalizacji w kolejnym roku szkolnym.

źródło: http://www.kety.pl/Rozgrywki-Akademii-Siatkowki-dla-czwartoklasistow-rozstrzygniete-7021.html