KONKURSY ARTYSTYCZNE
...

• Szkolny konkurs „Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe na choinkę”

I miejsce:Ryłko Ewa,Mynarski Tymoteusz,Zontek Wiktora

II miejsce: Chrzanowska Kinga,Kuźnik Gabriela,Zontek Nikodem,Maksymilian Zontek,Maciej Migoda

III miejsce  Klusek Jerzy,Chlebowska Aniela,Zając Weronika,Sadlik Aleksandra,  Łaz Kornelia

Wyróżnienia:Sebastian Wykręt,Martyniak Jakub, Tomasz Parcia,Pałka Szymon,Honkisz Milena,Krysta Dawid,Klusek Franciszek

ZAWODY I ROZGRYWKI SPORTOWE
...

• Polsko - Czeska Liga Szachowa

Za nami pierwszy turniej Polsko – Czeskiej Ligii Szachowej organizowanej corocznie przez Starostwo Powiatowe w Bielsku – Białej, której głównym zadaniem jest rozwój i popularyzacja gry w szachy wśród dzieci i młodzieży naszego powiatu i czeskiego miasta Frydek Mistek.
    Turniej inauguracyjny zorganizowano 21 września 2019r. w Domu Kultury w Porąbce. Wzięło w nim udział 116 zawodników w tym dziewięcioro uczniów naszej szkoły:

9. Franciszek Klusek – kl.8b

Kolejne turnieje odbędą się w Kozach, Rybarzowicach i Bielsku – Białej.

•  Biegi przełajowe

dylprzelajedyplomprzelajedyplsztafeta

• Igrzyska Dzieci i Młodzieży - Szachy - eliminacje powiatowe

1 października 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szachowych eliminacjach powiatowych zorganizowanych przez Śląski Związek Sportowy w Milardowicach. Czteroosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych.

- Franiszek Klusek z kl.8b

Zawody zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim – kontrolowanym, zgodnie z obowiązującymi przepisami PZSszach. Tempo gry 10-20 minut na zawodnika. Liczba rund - 7.

Grupa starsza zajęła 2 miejsce i tym samym zakwalifikowała się do zawodów rejonowych.

• Igrzyska Dzieci i Młodzieży - Szachy - rejon

29 października 2019r. w Milardowicach.Szachiści na szczeblu rejonowym zajęli  5 miejsce: - Julia Gibas z kl.7a, Maciej Mizera z kl. 7a, Martyna Czaja z kl.8b, Franiszek Klusek z kl.8b

• W poniedziałek 4 listopada rozegrana została już dwudziesta edycja turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka"

Nasza szkoła już po raz czwarty brała udział w tym turnieju, jednak po raz pierwszy w dwóch kategoriach U10 i U12. W kategorii starszej drużyna SP nr 1 Porąbka zmierzyła się z następującymi rywalami; SP Kozy, ZSP Jasienica, SP Świętoszówka,  SP Wilamowice. Drużyna po dwóch porażkach i jednej wygranej z SP Kozy nie awansowała do dalszego etapu rozgrywek.
    W kategorii młodszej U10 rozlosowaliśmy następujące drużyny w grupie; Football Projekt 3, UKS Kozy. Pechowo nie udało się awansować do kolejnej grupy ponieważ o awansie zadecydowała ilość zdobytych bramek, których niestety zdobyliśmy mniej niż drużyna z Kóz.
    Składy:
    U10: Kacper Janik, Dawid Kolanko, Sebastian Kos, Franciszek Pardela, Michał Ryłko, Even Smyth, Konrad Wykręt.
    U12: Szymon Pszczółka, Aron Smyth, Maciej Kania, Stefan Wawrzyczek, Istvan Kowacs Brain, Jakub Łaz, Michał Sadlik, Filip Weźranowski.

• Turniej Tenisa Stołowego - Igrzyska Dzieci 14.11.2019r

W czwartek 14 listopada rozegrany został w naszej szkole turniej tenisa stołowego o mistrzostwo Gminy Porąbka dzieci do klas 6. Zawody odbyły się w kategori dziewcząt i chłopców, zdobywcy pierwszych dwóch miejsc uzyskali awans do finału powiatu bielskiego.
    W obu kategoriach pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 z Porąbki, potwierdzając swoją bardzo dobrą dyspozycję od kilku sezonów w tej dyscyplinie.
    4. SP 2 Czaniec

Uczniowie reprezentujący szkołę: Sandra Majdak, Klaudia Majdak, Kornelia Czaja, Maciej Stanclik, Filip Prochot, Maciej Kozieł.

• Igrzyska dzieci - Finał Powiatu Bielskiego w Tenisie Stołowym - Ligota 30.11. 2019 r.

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły w turnieju tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w roczniku 2006 i młodsi.
    W finale powiatu bielskiego w ramach rozgrywek Szkolnego Zwiasku Sportowego, drużyna chłopców w składzie Maciej Stanclik, Filip Prochot, Michał Kozieł zajęła wysokie 5 miejsce. W decydującym meczu o wejście do finałowej czwórki przegrała z drużyna gospodarzy.
    Drużyna dziewcząt niestety przegrała dwa mecze z rzędu i odpadła z turnieju. Skład drużyny dziewcząt: Sandra Majdak, Klaudia Majdak, Kornelia Czaja

• 3 grudnia w Starostwie Powiatowym w Bielsku – Białej uczestniczyliśmy w ostatnim, czwartym turnieju Polsko – Czeskiej Ligii Szachowej, w którym wzięło udział aż 120 uczniów z 27 szkół powiatu bielskiego i z zaprzyjaźnionych miast czeskich. Drużynowo zajęliśmy 10 miejsce.

Klasyfikacja indywidualna przedstawia się następująco
    - chłopcy klasy 1-3: Franciszek Pardela – 28 miejsce; Wojciech Badowski – 35 miejsce;
    - dziewczęta klasy 4-6: Emilia Prochot – 11 miejsce;
    - chłopcy klasy 4-6: Paweł Bakalarski – 20 miejsce; Antoni Hołda – 34 miejsce;
    - dziewczęta klasy 7-8: Julia Gibas – 7 miejsce; Anna Kaczmarczyk – 8 miejsce;
    - chłopcy klasy 7-8: Maciej Mizera – 10 miejsce, Franciszek Klusek – 11 miejsce.