Konkursy 2018/19

Data wpisu: .

KONKURSY WIEDZOWE, PRZEDMIOTOWE
...

  • Laureaci ogólnopolskiego konkursu matematycznego Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus:
    Laureat I stopnia – Zuzanna Sienkiewicz kl 4b
    Laureaci II stopnia – Jagoda Kołek 4a, Jagoda Kaniewska 4c, Olaf Domżał kl 6a
    Laureat III stopnia – Magdalena Hadrian kl 6b
    Laureaci IV stopnia – Kamil Fabia kl 4a, Szymon Pszczółka kl 5a, Maria Gabryś kl 4b
  • Ogólnopolski konkurs „Wielka Liga Czytelników” - etap szkolny.

    Finaliści klas 1-4:                                                
    Maciej Migoda – kl.1a, Hubert Babiński – kl.1a, Alan Kaczmarczyk – kl.1b, Natalia Wawak – kl.1, Cyprian Martyniak – kl.1b, Aleksandra Sadlik – kl.1b, Aleksander Glądys – kl.1b, Magdalena Mleczko – kl.1b, Oliwier Pękala – kl.2a, Józef Soj – kl.3a,       Michał Ryłko – kl.3a,Zuzanna Weźranowska – kl.3a, Wiktoria Zontek – kl.3a, Nikola Błasiak – kl.3a, Mateusz Łuszczek – kl.3a, Even Smyth – kl.3a, Maria Ring – kl.4a, Kamil Fabia – kl.4a, Jagoda Kołek – kl.4a, Maria Gabryś – kl.4b, Kinga Chrzanowska – kl.4b, Klaudia Majdak – kl.4c, Emilia Prochot – kl.4c, Jagoda Karniewska – kl.4c.

    Finaliści klas 5-8
    Dominika Ogórek – kl.5a, Milena Honkisz – kl.5a, Milena Jurczak – kl.5a, Julia Forysiak – kl.5a, Katarzyna Sikora – kl.5a, Dominik Kowalski – kl.5a, Dawid Witos – kl.5b, Julia Gibas – kl.6a, Julia Żelichowska – kl.6a, Kinga Kubiś – kl.7a, Zuzanna Kołek – kl.7b, Anna Gryboś – kl.7b.

    Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
    Michał Ryłko – 94 pkt, Maria Ring – 87 pkt i Oliwier Pękala – 85 pkt (uczennica Klaudia Majdak z wynikiem 81 pkt zajęła 4 miejsce i jest na liście rezerwowej), Kinga Kubiś – 83 pkt, Julia Forysiak i Katarzyna Sikora z wynikiem 80 pkt.

  • Ogólnopolski konkurs „Wielka Liga Czytelników” - etap powiatowy.
    Trzyosobowa drużyna dziewcząt z naszej szkoły (kategoria klas 5-8) w składzie: Julia Forysiak – kl.5a. Kinga Kubiś– kl.7a i Katarzyna Sikora – kl.5a  zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Wielkiej Ligi Czytelników. Odbędzie się on w Katowicach w dniu 28 marca 2019r. Tematem przewodnim tego etapu będzie książka Piotra Patykiewicza „Łukasz i kostur czarownicy”. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki.
    Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom z drużyny klas młodszych (kategoria klas 1-4) w składzie: Oliwier Pękala – kl.2a, Maria Ring – kl.4a i Michał Ryłko kl.3a, którzy zdobyli łącznie 128 pkt. Wynik ten uplasował ich na miejscu trzecim i nie zapewnił wejścia do kolejnego etapu.
  • Szkolny konkurs SKO - etui na telefon z kieszonką na pieniądze lub portfel
    I miejsce -  Maciej Migoda kl 1a
    II miejsce - Hubert Babiński kl 1a

    Szkolny konkurs SKO - wierszyk, rymowanka zachęcająca do oszczędzania i promująca oszczędzanie:
    wyróżnienie - Maciej Migoda kl 1a
    wyróżnienie - Sebastian Wykręt kl 1a
    wyróżnienie - Maksymilian Szyjota kl 4a

    konkurssko
  • Gminny etap konkursu powiatowego „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.
    I miejsce
    drużyna w składzie: Franciszek Klusek, Jakub Błasiak, Dawid Martyniak  DYPLOM

    lepiej

  • Gminny Konkurs „Omnibus Trzecioklasista”.
    Naszą szkołę reprezentowali: Michał Ryłko, Zuzanna Weźranowska oraz Bartłomiej Witkowski. Zwycięzcą konkursu został Michał Ryłko.
  • Gminny Konkurs Wiedzy o Sejmie
    W dniu 2 kwietnia br. czteroosobowa reprezentacja uczniów naszej szkoły – Anna Gryboś, Monika Zontek, Tomasz Bieniek i Zachariasz Pszczółka-wzięła udział w konkursie wiedzy o Sejmie i Senacie RP organizowanym pod honorowym patronatem Pani Poseł Małgorzaty Pępek. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 7 a- Anna Gryboś. 

  • 28 marca 2019r. w Katowicach nasze mistrzynie powiatu: Katarzyna Sikora, Julia Forysiak i Kinga Kubiś wzięły udział w etapie wojewódzkim Wielkiej Ligi Czytelników. Nasze uczennice z wynikiem 140 pkt na 150 możliwych do zdobycia, uplasowały się na 14 miejscu

  • MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR
    Bardzo dobry wynik: Magdalena Hadrian kl 6b.
    Wyróżnienie: Jagoda Kołek kl 4a, Maciej Mizera kl 6b, Zuzanna Kołek kl 7b
  • Całoroczny Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego.
    Najlepszą uczennicą w potyczkach językowych okazała się Zuzanna Kołek, która na 220 możliwych punktów zdobyła 206,75. Na miejscu drugim uplasowała się Anna Gryboś. Trzecie miejsce należy do  Jagody Czopek.

    DSC 0009
  • The Big Challenge - konkurs języka angielskiego

certificate 2019 school 041073DSC 0104

 

Level 1

School Region National Score First name Surname Class
1 81 1135 263.75 Milena Honkisz 5a
2 86 1176 262.50 Maria Ring 4a
3 89 1218 261.25 Ksenia Łukowicz 5a
4 93 1266 258.75 Aron Smyth 4c
5 137 1774 242.50 Dominika Ogórek 5a
6 154 1905 238.75 Piotr Łatanik 5a
7 165 2071 233.75 Jagoda Karniewska 4c
8 183 2257 228.75 Dominik Kowalski 5a
9 191 2351 226.25 Kinga Chrzanowska 4b
10 195 2396 225.00 Michał Kozieł 5b
11 211 2559 221.25 Adrian Procner 5b
12 232 2845 215.00 Zuzanna Sienkiewicz 4b
12 232 2845 215.00 Aleksandra Bogócka 4c
14 244 2944 212.50 Maciej Stanclik 5b
15 259 3054 210.00 Antoni Hołda 4b
16 284 3316 203.75 Wiktor Zontek 4b
17 351 4118 187.50 Milena Jurczak 5a
18 373 4380 182.50 Jagoda Kołek 4a
19 412 4745 176.25 Michał Sadlik 5a
20 476 5528 163.75 Michał Główka 5b
21 561 6537 146.25 Zofia Biłek 5a
22 578 6697 143.75 Kacper Kapela 4c
23 605 7079 137.50 Oliwier Błasiak 5a
24 630 7314 133.75 Dawid Witos 5b
25 671 7814 125.00 Stefan Wawrzyczek 4b
26 677 7872 123.75 Emilia Prochot 4c
27 697 8070 120.00 Miłosz Górka 4a
28 738 8605 107.50 Wiktoria Janosz 4b
29 745 8734 103.75 Julia Fabia 4a
30 773 9058 92.50 Kamil Fabia 4a

Level 2
School Region National Score First name Surname Class

1 18 173 295.00 Anna Gryboś 7b
2 34 293 285.00 Zuzanna Kliś 7b
3 58 524 272.50 Nina Kania 7b
4 67 612 268.75 Jagoda Czopek 7a
5 80 772 261.25 Magdalena Hadrian 6b
6 92 882 256.25 Franciszek Klusek 7b
7 99 961 252.50 Olaf Domżał 6a
8 101 992 251.25 Oliwia Łubik 7a
9 112 1066 247.50 Hanna Mleczko 7a
10 132 1238 240.00 Szymon Sadlik 6a
11 177 1676 222.50 Karina Skwarczyńska 7b
11 177 1676 222.50 Piotr Pszczółka 7a
13 255 2510 190.00 Maciej Pszczółka 6B
14 304 3024 168.75 Maciej Mizera 6b
15 322 3254 157.50 Kornelia Czaja 6a
16 334 3419 151.25 Julia Mreńca 6a
17 349 3585 141.25 Julia Żelichowska 6a
18 380 3947 118.75 Anna Kaczmarczyk 6a
19 387 4075 107.50 Julia Gibas 6a

Level 3
School Region National Score First name Surname Class

1 74 1430 192.50 Kacper Gibas 8a
2 104 1990 165.00 Justyna Sopiak 8a
3 149 2590 137.50 Aleksandra Majdak 8a
4 166 2817 127.50 Joanna Sadlik 8a

  • Ogólnopolski konkurs konkurs ekologiczny Eko Test
    wyróżnienie za 6 miejsce - Maria Gabryś 4b
  • Gminny konkurs matematyczno - przyrodniczy
    udział Magdalena Hadrian, Maciej Mizera, Olaf Domżał

 

KONKURSY ARTYSTYCZNE
...

  • XXI Festiwal Twórczości Religijnej Psallite Deo 2018
    indywidualnie Karina Skwarczyńska I miejsce
    zespół „Generations” miejsce III.
  • Szkolny konkurs plastyczny „100-lecie Niepodległości”

  • Konkurs na zakładkę do książki pod hasłem "Nasze drogi do niepodległości" organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną: I miejsce Katarzyna Sikora
    II miejsce Marta Targosz
    III miejsce Wiktoria Zontek
    Wyróżnienia: Sebastian Micherda, Jagoda Kołek, Zuzanna Weźranowska.
  • Szkolny konkurs fotograficzny "W Stulecie Niepodległości":
    I miejsce: Amelia Kosałka, Michał Sadlik,
    II miejsce: Franciszek Klusek, Michał Mreńca,
    III miejsce: Maciej Mizera, Michał Główka, Cypraian i Sewerym Martyniak

  • Konkurs na ozdobę wielkanocną organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Porąbce:

    Kategoria Baranek, Zajączek, Kurka:

    III Miejsce Maksymilian Szyjota

    Wyróżnienia : Wiktoria Zontek, Hubert Janik

    Kategoria Pisanka:
    I Miejsce Zuzanna Kliś
    II Miejsce
    Ksenia Łukowicz
    II Miejsce Milena Honkisz
    Wyróżnienie Piotr Łatanik, Katarzyna Sikora

  • Szkolny konkurs plastyczny "Cuda z odpadów"

    I miejsce – Maciej Migoda, Oskar Janosz, Katarzyna Sikora

    II miejsce – Wiktoria, Nikodem Zontek, Justyna Mreńca

    III miejsce – Hubert Babiński, Sadlik Aleksandra, Oliwier Błasiak, Magdalena Hadrian

    Wyróżnienia:  Emila Zontek, Zuzanna i Filip Weźranowski, Milena Górka, Julia Żelichowska, Michał Sadlik, Adrian Jekiełek,  Wiktoria Ozimina, Maciej Pszczółka, Andrzej Mleczko

  • XXVI konkurs plastyczny Mieszkam w Beskidach

    -Piotr Łatanik- II miejsce w kat. rysunek malarstwo
    -Julia Forysiak- III miejsce w kat. rysunek malarstwo
    -Julia Żelichowska-II miejsce w kat. formy przestrzenne
    -Aleksandra Michnowicz-III miejsce w kat. formy przestrzenne
    -Szymon Grabski,Julia Gibas, Zuzanna Kołek- wyróżnienie w kat. formy przestrzenne
    -Jagoda Czopek -II miejsce w kat. formy przestrzenne

ZAWODY I ROZGRYWKI SPORTOWE
...

  • I Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców z okazji 20-lecia Powiatu Bielskiego. Zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt nasze drużyny zajęły III miejsce.
  • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Szachach 
    Reprezentacja w składzie: Emilia Prochot, Filip Prochot, Anna Kaczmarczyk, Julia Gibas  wywalczyła piąte miejsce.

  • Drużynowe Sztafetowe Biegi Przełajowe na szczeblu gminnym
    Kategoria dziewcząt: miejsce III i IV
    Kategoria chłopców: miejsce III i IV.

  • Mistrzostwa Gminy Porąbka w Mini Piłce Nożnej oraz Piłce Nożnej
    Kategoria chłopców rocznik 2004 i młodsi: miejsce V
    Kategoria chłopców rocznik 2006 i młodsi: miejsce II.
  • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku 2018
    Reprezentacja SP nr 1 w Porąbce zajęła ostatecznie miejsca 3-4.
    Skład drużyny: Maciej Stanclik, Paweł Kaspera, Michał Główka, Szymon Pszczółka, Filip Prochot, Michał Kozieł, Maciej Kania, Aron Smyth, Filip Weźranowski, Stefan Wawrzyczek.
  • Gminny Turniej Tenisa Stołowego 2018
    Bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice naszej szkoła wygrywając cały turniej.
    Skład drużyny: Aleksandra Majdak, Oliwia Pszczółka.

  • Finał Powiatu Bielskiego w tenisie stołowym
    kategoria chłopców i dziewcząt rocznik 2006 i młodsi:
    chłopcy zajęli 5 miejsce; skład drużyny: Maciej Stanclik, Mateusz Sopiak, Filip Prochot
    dziewczęta zajęły miejsca 9-12; skład drużyny: Julia Gibas, Kinga Chwierut, Kornelia Czaja
    kategoria dziewcząt rocznika 2003-2005
    dziewczęta zajęły miejsca 7-8; skład drużyny: Aleksandra Majdak, Oliwia Pszczółka, Andżelika Marszałek
  •  Gminny Turniej Mini Piłki Koszykowej Dziewcząt i Chłopców 2018
    II miejsce chłopcy i II miejsce dziewczęta.

  • Półfinał powiatowy w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Szkołę reprezentowali dziewczęta i chłopcy w składzie: Kinga Chwierut, Katarzyna Gałuszka, Anna Gryboś, Anna Górka, Iga Kowalczyk, Oliwia Kubiczek, Julia Lysek, Sandra Majdak, Dominika Matejko, Julita Spiesz, Filip Bizoń, Jakub Dendys, Dominik Flasz, Dawid Krysta, Maksymilian Ryłko, Maciej Pszczółka, Dawid Fabia, Filip Prochot, Adrian Procner, Mateusz Sopiak. 

    I miejsce drużyna chłopców,
    II miejsce dziewczęta 

  •  Tenis stołowy - Rozgrywki o Puchar Przewodniaczącego RG
    W zawodach wzięli udział: Filip Prochot, Maciej Stanclik, Sandra Majdak, Kornelia Czaja, Julia Gibas,Kinga Chwierut, Angelika Marszałek, Oliwia Pszczółka, Aleksandra Majdak.      
    I miejsce w kategorii  klas IV-VI chłopców zdobył Maciej Stanclik.

    II miejsce w kategorii klas IV-VI dziewcząt zdobyła Julia Giba.
    I miejsce w kategorii klas VII -VIII + Gim. dziewcząt zajęła Aleksandra Majdak, w tej samej kategorii Oliwia Pszczółka zdobyła III miejsce.
    Aleksandra Majdak zajła równeiż I miejsce w kategorii open pań.


  •  Finał Powiatu Bielskiego w Mini Piłce Siatkowej Chłopców 2019
    I miejsce zajęła drużyna w skałdzie: Mateusz Sopiak, Maciej Pszczółka, Dawid Krysta, Maksymilian Ryłko, Piotr Pszczółka, Jakub Dendys, Filip Bizoń, Maciej Stanclik, Filip Prochot, Filip Weźranowski.

  •  ĆWIERĆ FINAŁ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO w Mini Piłce Siatkowej Chłopców
    I miejsce zajęła drużyna w składzie: Mateusz Sopiak, Maciej Pszczółka, Dawid Krysta, Maksymilian Ryłko, Piotr Pszczółka, Jakub Dendys, Filip Bizoń, Maciej Stanclik, Filip Prochot.


  •