EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Data wpisu: .

edjW 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, dzień 26 września został ustanowiony jako Europejski Dzień Języków Obcych. Celem tego międzynarodowego święta, jest zachęcenie Europejczyków - bez względu na wiek - do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej i bogactwa kulturowego Europy.

Cała społeczność szkolna miała okazję do zapoznawania się z gazetką przed biblioteką oraz wybranymi i przygotowanymi przez uczniów przysłowiami, powiedzeniami i „łamańcami ” w języku angielskim i niemieckim. Pomogło to w przyjemny i skuteczny sposób wzbogacić wiedzę zarówno językową jak i kulturową.

Have fun!

Nauka języków daje wiele korzyści!

 1. Ucząc się języka ćwiczysz mózg, który jak każdy organ, by działać sprawnie i rozwijać się, potrzebuje bodźców do ćwiczeń.Nawet godzina intensywnej nauki dziennie usprawnia nasz intelekt i stymuluje szare komórki i połączenia nerwowe do rozwoju i odbudowy. Procesy myślowe zachodzą dzięki temu szybciej i intensywniej. Już po miesiącu takiego treningu zobaczysz znaczącą różnicę!
 2. Nauka języka to obecnie najbardziej skuteczny sposób na usprawnienie pamięci krótko i długotrwałej – jest to ćwiczenie na pamięć samo w sobie.
 3. Poznając nowe, obce słownictwo rozwijasz swoją wyobraźnię, kreatywność i abstrakcyjne myślenie.Pamiętajmy, że wciąż wiele słów w językach obcych nie ma swoich odpowiedników w języku polskim. W ten sposób zmieni się również twoja percepcja krajów i kultur operujących językiem, którego się uczysz. Umożliwi Ci to ich lepsze zrozumienie.
 4. Podczas nauki języka wydzielane są endorfiny – hormony szczęścia!
 5. Poznając język obcy kształcisz w sobie umiejętność podejmowania dobrych decyzji.
  Badania naukowców Uniwersytety w Chicago wykazały, że osobom dwujęzycznym łatwiej przychodzi podejmowanie dobrych decyzji. Są też bardziej pewne swoich decyzji po przemyśleniu ich w drugim języku.
 6. Podczas nauki języka spalane są zbędne kalorie, które mózg wykorzystuje do swojej wytężonej pracy!
 7. Nauka języków polepsza zdolność wielozadaniowości.
  Multitasking nie będzie już dla Ciebie problemem, Twoja uwaga stanie się bardziej podzielna!:)
 8. Ucząc się języka polepszasz zdolność koncentracji.
  Regularna nauka słówek i gramatyki sprawi, że dużo łatwiej będzie Ci się skupić na tym, co robisz, i trudniej będzie Cię rozproszyć. Pamiętajmy, że ma to olbrzymi wpływ na jakość uczenia się, ale także wszystkich innych czynności, które codziennie wykonujesz.