Zakopane dla 6,7

Data wpisu: .

Hej góry, nasze góry …..

Nadszedł październik, a wraz z nim czas naszej wycieczki ….

2 października klasy 6a, 6b i 7a wyruszyły wczesnym rankiem w kierunku Tatr i Podhala. Pierwszym punktem naszej wyprawy była Dolina Kościeliska, którą przemierzaliśmy wraz z przewodnikiem tatrzańskim Klimkiem Krzeptowskim (krewnym słynnego bajarza Sabały). Podziwialiśmy ostre granie, skalne turnie i urwiste szczyty oraz piękno tatrzańskiej fauny i flory. Kolejnym naszym celem był kościółek i cmentarz na Pęksowym Brzysku. To szczególne miejsce, w którym „duchy wyjątkowych ludzi odcisnęły swoje piętno”. Odnajdujemy tu mogiły wielu wybitnych osób, które zasłużyły się w zakopiańskiej i polskiej historii, kulturze i nauce. Ot, choćby Stanisław Witkiewicz,Władysław Orkan, Tytus Chałubiński, Karol Szymanowski, Kornel Makuszyński.

No i cóż, na koniec dnia pozostały nam Krupówki – najsłynniejszy zakopiański deptak, gdzie każdy mógł pospacerować, zakupić pamiątki i spróbować oscypków.

We wtorek, 3 października, czekała nas kolejna atrakcja - Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Było to 3 godziny zabawy pod czujnym okiem ratowników i nauczycieli. Ostatnim punktem programu był oczywiście Mc’Donald w Nowym Targu.

Do domu wróciliśmy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń.