Tydzień Biblioteki w Koperniku

Data wpisu: .

Od 23 do 27 października w Szkole Podstawowej Nr 1 Im. Mikołaja Kopernika w Porąbce trwał Tydzień Biblioteki Szkolnej. Każdego dnia uczniowie mogli wziąć udział w akcjach i konkursach czytelniczych. Przeprowadzono również konkurs plastyczny „Moja zakładka do książki” i fotograficzny „Ja czytam, Ty czytasz, My czytamy”. W ciągu tego tygodnia uczniowie przebierali się za Czerwonego Kapturka i mogli sobie zrobić zdjęcie ze strasznym wilkiem w przepięknej, leśnej scenerii. Członkowie kółka czytelniczego czytali swym młodszym kolegom i koleżankom humorystyczne wiersze Brzechwy i Tuwima. Uczniowie klas starszych stanęli w szranki w konkursie "Naprawdę Trudnego Czytania". Każdy uczeń mógł również wziąć udział w konkursie bajkowych zagadek. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się gazetka pt: "Kultowe książki z dzieciństwa naszych nauczycieli". W piątek, na apelu podsumowującym tygodniowe święto uczniowie zaprezentowali bibliotekarski pokaz mody i bajeczki z morałem, rozdano nagrody za konkursy oraz pasowano uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki.

Konkurs fotograficzny „Czerwony Kapturek”
Wdrodze głosowania uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły nagrodę zdobyło zdjęcie przedstawiające Julię Żelichowską w duecie z Mateuszem Sopiakiem wyróżnienia: Zofia Filipek, Zuzanna Szymla, Oliwia Zając, Kinga Chrzanowska, Katarzyna Sikora, Jagoda Kołek, Szymon Jurczak, Seweryn Martyniak.


Konkurs naprawdę trudnego czytania
W kategorii klas 4-5 mistrzem naprawdę trudnego czytania została Katarzyna Gałuszka, a w kategorii klas 6-7 Justyna Sopiak.


Konkurs zagadek:
laureaci z klas młodszych: Zuzanna Weźranowska, Daria Szymalska, Kinga Chrzanowska, Kacper Janik, Wiktor Zontek, Krzysztof Bednarski
laureaci z klas starszych: Angelika Pasymowska, Kornelia Czaja, Joanna Sadlik, Zachariasz Pszczółka, Piotr Pszczółka, Tomasz Bieniek


Konkurs fotograficzny „Ja czytam, Ty czytasz, My czytamy”
Jury przyznało trzy równorzędne nagrody: Michał Sadlik, Tomasz Lach, Szymon Jurczak

wyróżnienie: Sylwester Kwolczak, Matylda Kwolczak, Michał Główka,  Maria GabryśKonkurs „Moja zakładka do książki"

kategoria klasy młodsze
I miejsce Amelia Matejko i Jagoda Kołek
II miejsce Zuzanna Szymla

III Ola Wawak
wyróżnienie:   Małgorzata Łukasik

kategoria klasy starsze
I miejsce Martyna Czaja
II miejsce Natalia Matejko
  
III miejsce Zuzanna Kliś i Klaudia Wawak

wyróżnienie: Oliwia Pszczółka, Oliwia Kubiczek, Matylda Kwolczak