Szkolny Dzień Sportu '18

Data wpisu: .

Nieważne, który jesteś na mecie,
bo i tak jesteś lepszy od tych siedzących w domu.

Stało się już szkolną tradycją, że w pobliżu terminu Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Porąbce nauczyciele wychowania fizycznego wraz Uczniowskim Klubem Sportowym Millenium organizują radosny Dzień Szkolnego Sportu. Zaplanowane na ten dzień konkurencje i zabawy mają zachęcić młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu. W tym roku  dodatkowo, w ramach współpracy z Glinka Academy, impreza miała na celu promowanie piłki siatkowej.
6. czerwca na boiskach "Orlika" przy pięknej, ale niezbyt upalnej pogodzie, panowała od wczesnego rana bardzo gorąca atmosfera.  W uroczystym rozpoczęciu sportowych zmagań uczestniczył  Starosta Bielski - p. Andrzej Płonka, prezesi UKS Millenium - p. Barbara Krasoń i p. Mirosław Walusiak, przewodnicząca Rady Rodziców - p. Agnieszka Sopiak. Po sportowym przywitaniu organizatorzy podsumowali przeprowadzone w szkole akcje związane ze sportem: w rankingu na najbardziej popularną dyscyplinę sportową zwyciężyła piłka siatkowa, zaraz po niej uplasowała się piłka nożna. Nagrodzono również autorów najciekawszych wypowiedzi na temat znaczenia sportu w życiu oraz twórców najciekawszych portretów sportowych idoli
- Julia Wykręt (Robert Lewandowski), Wiktoria Ozimina (rekreacja na łące), Monika Zontek (pływanie).
Impreza, już tradycyjnie, zaczęła się wspólną rozgrzewką prowadzoną przez p.Iwonę Niedzielę.
Następnie, przy muzyce serwowanej przez p.Mirka i konferansjerce p. Wojtka Gąsiorka rozpoczęły się zmagania na torach przeszkód, zabawy na wesoło i rozgrywki - unihokej, piłka nożna, plażówka i dwa ognie. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji odbierali ochoczo słodkie nagrody, miłą niespodzianką były też orzeźwiające napoje i lody dla wszystkich. Nie zabrakło również słynnej już grochówki z naszej kuchni.
Szkolna impreza odbyła się w duchu zasad fair play, co pozwoliło spędzić w miłej atmosferze ten szczególny dzień aktywności ruchowej.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym udało nam się to wspaniałe święto sportu zorganizować. Dziękujemy uczniom, którzy wykazali się sportową postawą oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji zmagań, czuwali nad bezpieczeństwem i dodawali uczestnikom ducha walki.
Naszymi partnerami byli: Starosta Bielski - p. Andrzej Płonka, UKS Millenium - p. Barbara Krasoń i p. Mirosław Walusiak, Glinka Academy, Rada Rodziców - p. Agnieszka Sopiak, Maspex Wadowice, Ice Mastry, Hańderek ZPM, piekarnia Brzuchański, p. Leszek Kaczmarczyk, p. Marek Ryłko.