Dzień Babci i Dziadka '18

Data wpisu: .

Bóg nie mógł być wszędzie,
więc stworzył Dziadków.

Obchodzone w styczniu Święto Babci i Dziadka to tradycyjna już uroczystość w kalendarzu Szkoły Podstawowej nr 1 w Porąbce. Każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. To właśnie oni każdego dnia w roku troszczą się o swoje wnuki, potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.
W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się w piątek 26 stycznia. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły. Już w korytarzu mogli obejrzeć wystawę i podziwiać jak wnuczki i wnukowie widzą swoje babcie i dziadków. Gdy już wszyscy goście zajęli miejsca na sali gimnasytycznej, serdecznie przywitała ich pani dyrektor - Małgorzata Walusiak.
Artystyczne popisy zainaugurował szkolny zespół taneczny KlasMix, a po nim na scenę rockowo wkroczyli kolędnicy - wędrownicy z klasy pierwszej i drugiej. Nie zabrakło też energetycznego występu Kariny Skwarczyńskiej, naszej szkolnej utalentowanej wokalistki - laureatki konkursów krajowych i zagranicznych.
Kolejnym punktem programu były jasełka w wykonaniu trzecioklasistów, którzy przejęciem prezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne.Po nich na scenę wrócili najmłodsi artyści, którzy złożyli babciom i dziadkom pełne humoru życzenia oraz zatańczyli z wielkim zaangażowaniem belgijkę. Na koniec na scenie pojawili sie wszyscy występujący i wspólnie zaśpiewali najwspanialszym gościom "Wszystkiego dobrego...". Po gromkim odśpiewaniu życzeń wnukowie udali się do swych babć i dziadków, by wręczyć im własnoręcznie zrobione prezenty i laurki. Uroczystości towarzyszył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców - bardzo im za to dziękujemy.
To był niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków, dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia. I pamiętajcie „Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustaw Flaubert).