Świąteczny Turniej Trójek Kęckiej Akademii Siatkówki

Data wpisu: .

W dniu 08.12.2017r. w hali OSiR Kęty odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt  i chłopców klas V-VI szkół podstawowych, w którym wystartowali uczniowie szkół Gminy Kęty oraz z okolicznych szkół województwa śląskiego. Do zawodów zgłosiły się zespoły SP nr  1, 2 i 3 Kęty, Bulowice, Witkowice, Nowa Wieś oraz Porąbka, SP nr 1 Kozy i Hecznarowice Turniej był zarazem drugą rundą rozgrywek Akademii Siatkówki, gdzie punkty zdobywały zespoły uczestniczące w całorocznych rozgrywkach. Turniej otwarł koordynator S.O.S. ZSG 2 Kęty Andrzej Dudek. Na otwarciu zawodników powitał też Ambasador Akademii ,,Soła” Kęty Mateusz Błasiak.
W zawodach wzięło udział 25 zespołów dziewcząt i 10 „trójek” chłopców z 9 szkół, łącznie 115 dzieci. Drużyny dziewcząt podzielono na 6 grup eliminacyjnych, a chłopcy zagrali w dwóch grupach 5 zespołowych systemem „każdy z każdym”. Po rundzie eliminacyjnej do kolejnego etapu awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup, gdzie zagrały systemem pucharowym.

Klasyfikacja indywidualna drużyn:
Dziewczęta:

I  m-ce UKS Millenium Porąbka I : Aleksandra Majdak, Oliwia Pszczółka, Martyna Czaja,Anna Gryboś
II  m-ce SP Nowa Wieś II
III m-ce Kęczanin I
            Chłopcy:     
I   m-ce UKS Millenium Porąbka I : Kamil Bąk, Konrad Budny, Maksymilian Spiesz
II   m-ce ZSG 2 Kęty I
III  m-ce UKS Millenium Porąbka III: Mateusz Sopiak, Dawid Krysta, Maciej Pszczółka
IV m-ce UKS Millenium Porąbka II: Michał Mleczko, Szymon Wysocki, Piotr Pszczółka

Zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców za miejsca I-III nagrodzono okazjonalnymi medalami. Oprócz nagród indywidualnych każdy uczestnik turnieju otrzymał słodki upominek, który był przyjęty przez dzieci z niezwykłym zadowoleniem.
Zawody stały na dobrym poziomie, dostarczyły jego uczestnikom dużo pozytywnych emocji   i stały się motywacją do jeszcze lepszej pracy na treningach. Przy każdej szkole, objętej projektem Akademia SOS (SP 1 i 2 Kęty, Nowa Wieś, Bulowice, Porąbka) odbywają się zajęcia SKS z piłki siatkowej, na które zapraszamy dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej. Zajęcia z piłki siatkowej dla najmłodszych prowadzone są również w kęckim klubie UMKS ,,Kęczanin”.
Organizatorzy turnieju dziękują Gminie Kęty za sfinansowanie medali i drobnego poczęstunku dla dzieci, dzięki którym start w zawodach był jeszcze przyjemniejszym przeżyciem dla młodych adeptów siatkówki.


/źródło INFO Kęty/
Zobacz więcej na https://www.facebook.com/UKSMilleniumPorabka

DYPLOM DYPLOM DYPLOM