Za niebieskimi drzwiami

Data wpisu: .

NIE ŚNIŁA CI SIĘ TAKA HISTORIA

W 22 listopada uczniowie z klas czwartych obejrzeli w bielskim kinie Helios film pt. ,, Za niebieskimi drzwiami” zrealizowany na podstawie książki Marcina Szczygielskiego pod tym samym tytułem. Film opowiada historię Łukasz Borskiego, który wraz z ukochaną mamą wybiera się na długo oczekiwane wakacje. Niestety w czasie podróży dochodzi do wypadku. Chłopiec ląduje w szpitalu z licznymi połamaniami nogi, a jego matka zapada w śpiączkę. Po chłopca zgłasza się dziwna ciotka Agata, która zabiera go do pensjonatu ,,Wysoki Klif”. Tam Łukasz odkrywa niebieskie drzwi prowadzące do czarodziejskiego świata. Film bardzo podobał się uczniom klas czwartych. Oto kilka wrażeń po jego obejrzeniu.

,,Bardzo mi się podobał ten film, ponieważ był taki fascynujący, a z drugiej strony film był trochę przerażający. Nauczyłam się, że trzeba być ostrożnym przy każdej okazji oraz wyciecze, ponieważ nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. To był bardzo ciekawy film.”

Julia Łysek, kl. 4 b

,,Według mnie film pt. ,,Za niebieskimi drzwiami” był bardzo ciekawy. Niektóre momenty były straszne, lecz cały film mi się podobał. Ten film nauczył mnie, że warto kochać swoją mamę.”

Iga Kowalczyk, kl. 4 b

,,Film ,,Za niebieskimi drzwiami” był bardzo ciekawy. Podobał mi się, bo momentami był straszny, wręcz zapierał dech w piersiach. To był najlepszy film, na którym byłam, z pogranicza rzeczywistości i fantazji. Polecam każdemu, by go obejrzał.”

Anna Górka, kl. 4b

,,W tym filmie było dużo akcji, np. Kiedy ciocia Agata zamieniła się w pająka albo kiedy ptaki zjadły włosy- nici. Nauczyłam się, że nie powinno się wierzyć nieznajomy i że warto mieć przyjaciół.”

Magdalena Hadrian, kl. 4 b