Tydzień Profilaktyki 2017

Data wpisu: .

„Nie, dziękuję! – nie piję, nie palę, nie biorę”
„Jestem koleżeński, życzliwy, uprzejmy, a przemocy mówię NIE!”
friends-1015312 960 720friends-1013691 960 720friends-1013882 960 720

  • 20.03. odbyły się zajęcia warsztatowe z P. Lucyną Parcią na sali gimnastycznej:
  • 21.03. miało miejsce spotkanie dla wszystkich klas I-VI z przedstawicielami straży granicznej

  • 22.03. był dniem matematyki w naszej szkole.W tym dniu uczniowie wszystkich klas na lekcji matematyki tworzyli tangramy.
  • 23.03. był dniem, w którym podkreślalismy to, jak ważne jest reagowanie w sytuacji spotkania się z agresją.Dzieciom  rozdawano podczas przerwy ulotki i znaczki. Dla dziewcząt odbyło sie również spotkania pod hasłem "Między nami, kobietkami".

    Między nami kobietkami” - spotkanie dla dziewczynek klas piątych i szóstych
    Podobnie jak w latach ubiegłych dziewczęta z klas V i VI wzięły udział w programie profilaktycznym „Między nami kobietkami". W dniu 23 marca 2017 r. spotkanie z naszymi uczennicami przeprowadziła przedstawicielka firmy Procter and Gamble - p. Paulina Mularczyk. Tematem prelekcji były problemy okresu dojrzewania, pierwsze tajniki dorosłości i praktyczne wskazówki, jak radzić sobie w trudnych dla kobiet sytuacjach. Na zakończenie spotkania wszystkie uczestniczki otrzymały książeczki informujące o zmianach zachodzących w ich organizmie w okresie dojrzewania, opracowane przez Centrum Informacji „Always". Dodatkowo firma ta obdarowała nasze młode kobiety pakietami próbek produktów sanitarnych.

Dodatkowo przeprowadzono dwie akcje Wolontariatu „Marzycielska Poczta” – czyli pisanie listów i kartek dla chorych dzieci oraz zbiórka (żywność, ubrania i zabawki) dla Fundacji „Serca dla Maluszka”.