Tydzień Nauki w Koperniku

Data wpisu: .

            W dniach 15-19 maja przeżywaliśmy w naszej szkole Tydzień Nauki. W poniedziałek mieliśmy spotkanie z ptakami: sowami, sokołem i jastrzębiem. Była to żywa lekcja, podczas której mogliśmy dotknąć żywych zwierząt. Później robiliśmy sobie zdjęcia z sową Fioną. 16 maja czyli we wtorek odbyło się spotkanie z gadami, płazami i pajęczakami. Były tam pająki, węże, jaszczurki i żaby. Te zwierzęta pochodziły z różnych zakątków świata np. z Meksyku. W środę 17 maja, na lekcji przyrody, robiliśmy kolaż pt. Nasi ulubieńcy – domowe zwierzaki. Przynieśliśmy zdjęcia swoich zwierząt i stworzyliśmy klasowy obraz. W czwartek przez cały dzień towarzyszył nam kolor wiosny czyli zielony. W ostatnim dniu Tygodnia Nauki odbył się apel na z okazji Dnia Ziemi, a po nim pokaz ekologicznych ubrań. Na koniec pani dyrektor rozdała nagrody za różne konkury. Ten tydzień uważam za udany, ponieważ dowiedziałem się różnych ciekawych rzeczy na temat zwierząt i ekologii.                        

Maciej Pszczółka IVb

 

W Tygodniu Nauki w naszej szkole gościliśmy wiele ciekawych zwierząt. W czasie „Zielonej lekcji” spotkaliśmy sowy: Hugo i Fionę, jastrzębia o imieniu Hary i sokoła. Najbardziej podobał mi się sokół, który był bardzo szybki oraz możliwość zrobienia sobie zdjęć z tymi ptakami. We wtorek mieliśmy pokaz gadów, płazów i pajęczaków. Największe wrażenie zrobił na mnie wąż boa dusiciel. Środa to dzień kiedy robiliśmy kolaż pt. „Nasi ulubieńcy”. Każdy z nas przyniósł zdjęcia lub obrazki swoich zwierząt i wykonaliśmy wspólna pracę. Czwartek to dzień kiedy każdy mógł ubrać się na zielono, w kolory ziemi. Niestety u nas w klasie nie wszyscy o tym pamiętali. Piątek to dzień podsumowania w czasie apelu z okazji Dnia Ziemi. Na koniec odbył się pokaz strojów z eko-śmieci. Cały tydzień bardzo mi się podobał i chciałbym, aby było ich więcej. 

Dawid Krysta IVb

 

            W naszej szkole obecnie przeżywaliśmy Tydzień Nauki. Niespodzianki, które zostały dla nas przygotowane były bardzo ciekawe. Pierwszego dnia cała szkoła uczestniczyła w pokazie sów, jastrzębi i sokołów. Większość tych ptaków widziałam pierwszy raz i było to dla mnie bardzo ciekawe. Z uwagą oglądałam i słuchałam tego co opowiadał na prowadzący zajęcia. Ta atrakcja bardzo mi się podobała. Następnego dnia był dla nas przygotowany kolejny pokaz, podczas którego mogliśmy zobaczyć płazy, gady i pajęczaki. Były to różne gatunki tych zwierząt, ale najbardziej podobał mi się wąż boa dusiciel. Dzień był jak dla mnie ciekawy i interesujący. Z chęcią powtórzyłabym go jeszcze raz. W środę każda klasa na lekcji przyrody wykonywała kolaż ze zdjęciami swoich ulubieńców domowych, czyli zwierząt. Nasza klasa przyniosła bardzo dużo zdjęć. Efekt był świetny. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z naszej wspólnej pracy. Mi również bardzo się podobał. Kolejnego dnia czyli w czwartek był dzień, którym można było ubrać się na zielono. Dzień nosił nazwę "zielono mi". Pani z przyrody w każdej klasie robiła zdjęcia i liczyła ile osób jest ubrane w tym kolorze. Na klasy, które zangażowały się najbardziej czekała nagroda niespodzianka. Ja dzień uważam za udany. W ostatnim dniu został zorganizowany apel. Przedstawienie, które zostało przygotowane przez klasę 5a bardzo mi się podobało. Po przedstawieniu pani dyrektor wręczyła uczniom nagrody za akcje takie jak: zbieranie nakrętek, baterii, okularów i telefonów komórkowych. Na zakończenie apelu odbył się pokaz strojów ekologicznych zaprojektowanych przez dzieci. Bardzo dużo dzieci się postarało i wymyśliło super stroje. Dzień był bardzo fajny i ciekawy, jak dla mnie był po prostu super.

Paulina Soj VIb

 

Tydzień Nauki był Super!
            W poniedziałek odwiedził nas pan i pani, którzy przywieźli do nas puchacza Hugo, płomykówkę Fionę, Harrisa Harrego i Flicika sokoła wędrownego. Prowadzący „żywą lekcje” opowiadali skąd pochodzą ptaki, czym się żywią itp. Z pewnością każdemu podobała się ta lekcja. Była naprawdę bardzo ciekawa,  dowiedziałam się o ptakach, o których jeszcze nie czytałam, i których nie  widziałam. Na pamiątkę tej wspaniałej lekcji można było wykonać sobie zdjęcie z sową Fioną. Naprawdę świetne uczucie gdy masz na ramieniu taką przemiłą sowę! Ten dzień był wspaniały! We wtorek, odwiedziły nas gady, płazy i pajęczaki. Każdy był bardzo ciekawy tych niespotykanych u nas zwierząt m.in. węża boa dusiciela, skorpionów, pająków, jaszczurek i kameleonów. Dowiedziałam się skąd pochodzą, czym się żywią i do ilu lat żyją. Fajnie by było gdybym mogła dotknąć tych gadów i płazów, lecz i tak było super! W środę na lekcjach przyrody robiliśmy kolaże naszych kochanych zwierzątek domowych. Każdy się zaangażował. Naprawdę bardzo miło robić taki kolaż z naszymi ulubieńcami m.in. chomiczkami, pieskami, kotkami, papugami, świnkami morskimi, rybkami i wieloma innymi. Naprawdę super! W czwartek każdy mógł przyjść na zielono. W piątek moja klasa organizowała apel z okazji Dnia Ziemi. Apel dotyczył szanowania przyrody, która nas otacza. Zaśpiewaliśmy całej szkole 3 piosenki. Myślę że każdemu nasze przedstawienie bardzo się podobało.

Natalia Potępa Va

Poniedziałek - Żywa lekcja z ptakami


Wtorek - Pokochajmy pająki, płazy i gady

Środa - Nasi Ulubieńcy

Czwartek - Zielono Mi


100% Zielonych w Ia i IIc - Brawo!

Piątek - Apel "Ziemię mamy tylko jedną" i Prezentacja Ekomody