Tydzień języków obcych

Data wpisu: .

W dniach 26.09 - 30.09 obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języków Obcych.

  W poniedziałek, wszystkie klasy wywiesiły na drzwiach swoich sal lekcyjnych przygotowane wcześniej plakaty przybliżające charakterystykę wylosowanego państwa. Wszystkie prace zostały wykonane z wielkim zaangażowaniem i chociaż nie był to żaden konkurs, postanowiliśmy obdarować słodkościami jedną z klas młodszych i jedną z klas starszych. Niezależne jury, które stanowiły panie: Barbara Płusa, Ewa Iskierka i Renata Stachura wyróżniły klasę IIIa (Hiszpania) oraz klasę Vb (Węgry).

Wtorek był poświęcony Polsce. Uczniowie mieli okazję przebrać się za postać bajkową charakterystyczną dla naszego kraju lub przyjść ubranym w barwach narodowych. Na długiej przerwie mogli się wspólnie spotkać na sali gimnastycznej i poćwiczyć poprawną polszczyznę siłując się  z różnorodnymi łamańcami. Obserwując wysiłek uczniów włożony w przygotowanie stroju bajkowego, postanowiliśmy nagrodzić słodkościami trzy klasy, które najliczniej się przebrały. Były to klasy: IIb, IIc i IIIc.

Środa była dniem hiszpańskim. Mile widziane były ubiory w barwach tego kraju lub elementy stroju charakterystyczne dla Hiszpanii. W czasie długiej przerwy chętni mogli pośpiewać piosenki Alvaro Soler – „Sofia" i „El mismosol”. Naszą uwagę w tym dniu przykuła trójka uczennic. Patrząc na nie, nikt nie miał wątpliwości, ze ów dzień to dzień hiszpański. Były to: Emilia Zontek i Nikola Juraszek z klasy IIIc oraz Ida Zborowska z klasy Va. Również one otrzymały słodki upominek.

Czwartek przebiegł pod znakiem Wielkiej Brytanii. Tutaj również mile widziane były barwy tegoż kraju lub jakieś rekwizyty z nim związane. Podczas najdłuższej przerwy uczniowie mogli poćwiczyć tym razem wymowę języka angielskiego próbując powtarzać za prowadzącym łamańce angielskie tzw. tonguetwisters.

W piątek nastąpiło podsumowanie akcji. Wszystkie klasy zebrały się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć przygotowaną prezentację multimedialną podsumowywującą cały tydzień. Uczniowie mieli okazję przeżyć to jeszcze raz.

 

W ramach Tygodnia Języków Obcych został także ogłoszony konkurs plastyczny na zaprojektowanie okładki książki, której bohater charakteryzuje dany kraj. Przyniesione prace oceniło jury w składzie następujących pań: Barbara Krasoń, Barbara Płusa i Renata Stachura. Jury wzięło pod uwagę przede wszystkim samodzielną pracę ucznia i jego wysiłek włożony w wykonanie. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Justyna Mreńca (IIIa),
II miejsce – Oliwia Zając (IIa),
III miejsce – Dominik Kowalski (IIIa).
Postanowiono także przyznać wyróżnienie Maciejowi Iwaszko z klasy IIa za zastosowanie ciekawej techniki plastycznej.


Ponadto, w kąciku angielskim uczniowe mogli w wolnej chwili odpowiadać pisemnie na pytanie: Dlaczego warto uczyć się języków obcych?. Odpowiedzi było wiele. Niektóre z nich wyrażały zdanie na temat tego, jak się uczyć języków.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za aktywne zaangażowanie się w akcje przeprowadzone w ramach Tygodnia Języków Obcych. Gratulujemy wyróżnionym i zwycięzcom. Panu Mirkowi dziękujemy za przygotowywanie nam potrzebnego sprzętu nagłaśniającego i multimedialnego. Naszemu Jury dziękujemy za sprawiedliwą i rzetelną ocenę prac plastycznych. Pani Dyrektor dziękujemy za ufundowanie słodkich upominków i nagród książkowych. Wychowawcom klas dziękujemy za pomoc udzielaną uczniom w czasie bieżących akcji w ramach Tygodnia Języków.

 Nauczyciele języka angielskiego