Soki i Musy - witaminy w smart formie

Data wpisu: .

Pierwszoklasiści ze szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernka w Porąbce, uczestniczyli w programie edukacyjnym "Soki i Musy - witaminy w smart formie". Zajęli zaszczytne II miejsce i wygrali rzutnik multimedialny oraz nagrody indywidualne - tabliczki suchościeralne dla klasy oraz śniadaniówki i dyplomy dla uczestników konkursu. 

Program oraz Konkurs realizowane były w pięciu krajach (Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia i Litwa) objętych Kampanią edukacyjno-informacyjną „Soki i musy ...” i zostały sfinansowane z budżetu Unii Europejskiej, Rzeczypospolitej Polskiej oraz ze środków FunduszuPromocji Owoców i Warzyw. Celem Programu była edukacja dzieci w klasach I-III szkół podstawowych w zakresie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz znaczenia soków i musów owocowo-warzywnych, a także owoców i warzyw w codziennej diecie. W ramach Programu realizowane były zajęcia edukacyjne wg materiałów dydaktycznych opracowanych przez Ekspertów Programu.

Końcowym zadaniem programu było wykonanie pracy plastycznej, która miała przekonać odbiorców, że soki i musy owocowe to bardzo wygodna forma witamin, którą można zabrać ze sobą na spacer, do pracy i do szkoły, to przecież  witaminy dostępne przez cały rok, których nie trzeba myć ani obierać (wystarczy odkręcić).
Zobaczcie i przekonajcie sie, czy warto razem z pierwszoklasistami być smart i żyć smart.

A tak świętowaliśmy odbiór nagród... mussowo, soczyście i owocowo!

Szczegóły programu, ciekawe informacje, gry znajdują się na stronie www.sokiimusy.eu