Dzień Sportu 2017

Data wpisu: .

Drugiego czerwca kontynuowaliśmy obchody Dnia Dziecka: wczoraj - "czytająco i bajkowo", dziś - "sportowo, zabawowo". Najpierw podsumowano wczorajszy bieg bajkowy, który wygrała drużyna nr 3. Następnie ogłoszone zostały wyniki "Quizu o sportowcach" oraz odczytano najciekawsze wypowiedzi uczniów n.t. ulubionych sportowców.
Gdy już p. dyrektor Małgorzata Walusiak wraz ze Starostą Bielskim p. Andrzejem Płonką złożyli wszystkim życzenia wspaniałej zabawy zaczęła się taneczna rozgrzewka. Później losowaliśmy jakie "konkurencje na wesoło" będziemy rozgrywać. Były skoki kangurów w workach, narty sznurowane, bieg z lodem, trach miotłą w piłkę do celu, nie urwij ogona, rafka - poganiaj kółko, czytaj i pisz i wiele innych konkurencji. Chłopcy z klas 4-6 rozgrywali mecze piłki nożnej, dziewczyny z klas 4-6 grały w unihokeja, a klasy młodsze walczyły w zbijaku. W czasie sporotwych zmagań kibicowali nam także Wójtowie GP p. Czesław Bułka i p.Paweł Zemanek.
Nagrodami dla zwycięzców były paluszki z firmy Aksam z Osieka - DZIĘKUJEMY, oraz słodycze od Rady Rodziców - również DZIĘKUJEMY. 
Siły do walki i kibicowania uzupełnialiśmy soczkami od firmy Maspex - BARDZO DZIĘKUJEMY oraz pyszną grochówką (ze świeżutkim chlebkiem) ufundowaną przez p.Starostę i "Piekarnię Brzuchański"- również BARDZO DZIĘKUJEMY.
Jednak to nie był koniec atrakcji w tym dniu - Rada Rodziców zafundowała nam "dmuchańce", każdy z mógł wspinać się i zjeżdżać w zamku oraz skakać po dmuchanej podłodze. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy przyczynili sie do organizacji tego wspaniałego dnia: roztańczonym i uśmiechniętym prowadzącym - p. Iwonie Niedzieli i Wojciechowi Gąsiorkowi; ich profesjonalnym pomocnikom - p. Eugenii Kuli, p. Barbarze Krasoń, p. Ewie Czyż, p. Mirkowi Walusiakowi i p. Markowi Ryłko; Radzie Rodziców - przew. p. Agnieszce Sopiak; wszystkim nauczycielom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem imprezy. DZIĘKUJEMY.

Pamiętajmy: Sport jest nośnikiem najwyższych wartości moralnych. Czysty sport zawierający w sobie szlachetność współzawodnictwa, a nie brutalnej rywalizacji, uczy odpowiedzialności, systematyczności, poszanowania przepisów i drugiego człowieka. Wyrabia takie cechy jak: odwaga, bojowość, zapał poświęcenie, umiejętności organizacyjne oraz sprzyja rozwojowi cech osobowości takich jak wytrwałość, silna wola, zdecydowanie, poczucie solidarności i koleżeństwo.

W dniach poprzedzających Dzień Sportu w naszej szkole uczniowie mogli zapoznać się z sylwetkami najbardziej popularnych polskich sportowców, których wizerunki umieszczone były na szkolnej gazetce: "Sport - najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie" i otoczone sentencjami mogącymi zapaść w pamięć "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą" (Aureliusz Augustyn z Hippony), "Sport rzeźbi nie tylko ciało, lecz również charakter" (autor nieznany) "Jeżeli raz się poddasz, to może stać się twoim nawykiem. Nigdy się nie poddawaj" (Michael Jordan), "Jeżeli nie trenujesz, nie zasługujesz na zwycięstwo" (Andre Agassi), "Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki", "Jeśli chcesz grać, wytrenuj swoje ciało. Jeśli chcesz zwyciężać, wytrenuj swój charakter".
Przeprowadzono także mini quiz sportowy, składający się z 10 różnorodnych pytań związanych ze sportem. Zawierał on także dodatkowe pytanie o wskazanie sylwetki sportowca przedstawionego na gazetce, którego dany uczeń podziwia i poproszono o krótkie uzasadnienie swojego wyboru.
Wyniki przedstawiły się następująco:
-w quizie wzięło udział 45 osób (najbardziej zaangażowała się klasa II a - 14 osób)
-14 osób rozwiązało quiz bezbłędnie: Jakub Matejko IIa, Małgosia Łukasik IIa, Nadia Dyl IIa, Zając Oliwia IIa, Karol Knapek IIa, Maria Ring IIa, Jagoda Karniewska IIc, Kacper Kapela IIc, Filip Weźranowski IIIa, Kinga Chwierut IV a, Piotr Pszczółka Va, Paweł Kliś Va, Paulina Soj VIb.

Wśród zaprezentowanych sportowców zwyciężył Robert lewandowski - wskazało na niego 25 osób.Wymieniono także Kamila Stocha - 11 osób, Anitę Włodarczyk - 2 osoby i Agnieszkę Radwańską - 2 osoby.
Bardzo podobały nam się wypowiedzi niektórych uczniów uzasadniających swój wybór. Świadczyły one czasami o pewnej wiedzy na temat zawodnika, ale przede wszystkim o ich dojrzałości i świadomości tego, co w sporcie najważniejsze, żeby osiągnąć sukces. Oto niektóre z nich:
"Najbardziej podziwiam Anitę Włodarczyk, mistrzynię świata w rzucie młotem. Mimo tego, że jest mistrzynią najlepszą na świecie, pozostała skromną osobą, ciężko pracuje na swój sukces. Jest zawsze uśmiechnięta, chętnie robi zdjęcia ze swoimi fanami nawet wtedy, gdy jest bardzo zmęczona o czym sama mogłam się przekonać." (Joanna Sadlik VIb)

"Podziwiam wszystkich, ponieważ każdy jest inny i wyjątkowy" (Oliwia Zając IIa)

"Najbardziej podziwiam Kamila Stocha, ponieważ aby skoczyć z tak dużej wysokości trzeba mieć naprawdę dużą odwagę i silną wolę. Bardzo go za to podziwiam" (Paulina Soj VIb)

"Kamil Stoch - polski skoczek narciarski, dwukrotny mistrz olimpijski z 2014 roku, indywidualny mistrz świata 2013. Nigdy się nie poddaje, zawsze walczy do końca. Jest człowiekiem wierzącym. " (Amelia Matejko IIa)

"Kamil Stoch - podziwiam go bo: jest wytrwały, przez to osiąga sukcesy, jest skromny i cierpliwy" (Julia Witkowska IIIc)

"Robert Lewandowski, ponieważ jest dobry w nogę i ma szacunek do innych" (Mateusz Nycz VIb)

"Najbardziej podziwiam Anitę Włodarczyk, ponieważ jest bardzo zdeterminowana oraz jest kilkakrotną mistrzynią świata, a wiem w jak ciężkich warunkach ćwiczy" (Piotr Pszczółka V a)

Za wypowiedzi uzasadniające wybór danego sportowca nagrodzono 12 osób. Wśród nich oprócz tych przytoczonych byli: Małgosia Łukasik IIa, Kinga Chwierut IV a, Natalia Matejko Vb, Jakub Błasiak Vb, Karol Wawrzyczek VIb

Wymienione osoby zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Dziękujemy wszystkim za udział. Zwycięzcom gratulujemy!b