Bezpiecznie Tu i Tam

Data wpisu: .

Nasza szkoła przystąpiła do Konkursu edukacyjnego Bezpiecznie Tu i Tam organizowanego przez Fundacja Orange. Jego celem jest podniesienie kompetencji dzieci i ich rodziców w zakresie bezpieczeństwa w Internecie. Edukując dzieci warto wykorzystać zabawę. Dlatego też w ramach tego konkursu w dniu 14 października we wszystkich klasach naszej szkoły odbyły się gry i zabawy mające na celu podniesienie wiadomości na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie klas I-III wspólnie tworzyli kolorowankę - „Sieciomazajkę”. Nauczyciele pomagali w kolorowaniu, rozmawiając z dziećmi o zasadach bezpiecznego internetu umieszczonych na kolorowankach. Skończone prace zawisły na gazetkach klasowych. Uczniowie klas IV-VI bawili się w „Odszyfrowywanie Historii Tomka”, „Bezpieczne Kalambury” oraz w „Głuchy Telefon”. Każda zabawa związana była z  zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa w Internecie. Wszyscy świetnie się bawili.

W ciagu roku szkolnego Szkoła zrealizowała działania edukacyjne, w ramach których podniosła kompetencje dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego korzystaniaz internetu i nowych technologii, a także wsparła rodziców w przygotowaniu młodych internautów do funkcjonowania w cyfrowym świecie.
Niektórzy uczniowie zdobyli w konkursie wspaniałe nagrody (przyp. w drugim zadaniu konkursowym I miejsce: Oliwia Szyjota - tablet, III miejsce: Ida Zborowska - zestaw gier, w tym Dixit, wyróżnienie: Jagoda Kołek), a szkoła otrzymała CERTYFIKAT.