Akcja - Zdrowie!

Data wpisu: .

Listopadowy tydzień w naszej szkole przebiegał pod hasłem ZDROWIE.

W dniu 16 listopada odbył się pierwszy etap „V Powiatowego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy”, w którym wzięli uczniowie klas VI. Jego celem jest popularyzacja wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Etap szkolny składał się z 20 pytań testowych. W etapie powiatowym, który będzie obejmował zadania praktyczne, naszą szkołę będzie reprezentował Igor Syga (VIa). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W VI edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat ochrony zdrowia – MEDITEST, który odbył się 17 listopada, wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły (klasy III-VI). Zmagania nie były łatwe, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki. Na wyniki przyjdzie nam poczekać do 5 stycznia. Uczestnikom życzymy jak najwyższych lokat i cierpliwości.

W dniach 17 i 18 listopada odbyły się w warsztaty z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu AED. Celem zajęć było utrwalenie i poszerzenie wiedzy oraz umiejętności uczniów na temat udzielania pierwszej pomocy, a także ukształtowanie w nich postawy poszanowania życia ludzkiego w warunkach zagrożenia. Uczniowie wszystkich klas IV, V i VI obejrzeli instruktaż wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, mieli możliwość poćwiczyć na fantomie czynności ratunkowe z wykorzystaniem AED. Niewątpliwie automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED) – nowoczesny sprzęt do ratowania życia, wzbudził ogromne zainteresowanie. Został on nam wypożyczony na czas zajęć przez Jednostkę OSP Kęty, za co składamy serdeczne podziękowania. Swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem podzielili się  z nami profesjonaliści i pasjonaci zarazem – pani Aleksandra Droździk i pan Bartłomiej Iskierka. BARDZO DZIĘKUJEMY.