Jasełka w Gimnazjum JPII

Data wpisu: .

W dniu 1 lutego zostaliśmy zaproszeni do gimnazjum na jasełka.
            Do szkoły przyjechaliśmy na 8:00, a o 8:40 mieliśmy specjalny autobus na Kozubnik. Autobusem jechaliśmy niecałe pięć minut. Kiedy dotarliśmy na przystanek, od razu poszliśmy do gimnazjum. Zajęłam miejsce przy Marcelinie i Natalii, w pierwszym rzędzie. Zaczęło się show.
            Na scenie pojawił się Herod . Następnie przybyli Trzej Królowie i pytali się władcy, którędy dotrzeć do dzieciątka Jezus. Herod kazał im się udać do Betlejem. Trzej Królowie udali się w drogę, którą wskazywał im gwiazda betlejemska. Kiedy dotarli na miejsce, złożyli pokłon Jezusowi i dali mu dary. Potem na scenie pojawiły się przedszkolaki, czyli Czerwony Kapturek, Pszczółka Gucio, sierotka Marysia i narrator. Po występie zwiedzaliśmy szkołę. Potem dostaliśmy owocowe sałatki. Kiedy wyszliśmy ze szkoły i dotarliśmy na przystanek, okazało się, że spóźniliśmy się na autobus. Musieliśmy więc iść na nogach.
            Dotarliśmy do szkoły pod koniec czwartej lekcji. Jasełka bardzo mi się podobały.

Marta Łuszczek

                  W dniu 1.02.16r. zamiast lekcji mieliśmy zaplanowany wyjazd do Gimnazjum im. JPII w Porąbce. Jak się okazało pierwsza lekcja, czyli historia, odbyła się planowo, bo autobus był dopiero o 8.40.
           Następnie szybko się przebraliśmy i poszliśmy do autobusu razem z 6a. Potem, gdy już dojechaliśmy, weszliśmy do gimnazjum i zajęliśmy miejsca. Uczniowie z 1 i 2 klas przygotowały dla nas jasełka. Po oglądnięciu jasełek biliśmy brawo tym klasom z gimnazjum oraz zerówce, która pomagała im w tym przedstawieniu. Uczniowie z najstarszych klas oprowadzili nas po szkole i przedstawil nam nauczycieli oraz zachęcili nas do nauki właśnie w tej szkole. Później zostaliśmy poczęstowani zdrowymi owocowymi sałatkami. Potem mieliśmy wolny czas, podczas którego sami zwiedzaliśmy szkołę.
         Tak zakończyła się nasza wyprawa do gimnazjum. Myślę, że każdemu jasełka się spodobały, a wielu z nas chętnie będzie kontynuowało naukę właśnie w tym gimnazjum.

Szymon Kaspera

             W dniu 1.02.2016 roku klasy VI a i VI b wzięły udział w przedstawieniu jasełkowym w Gimnazjum im.JPII w Porąbce.  
           Na początek, o godzinie 8:40, mieliśmy zbiórkę w szkole. Potem poszliśmy na przystanek autobusowy i czekaliśmy na autokar. Kiedy nasz autobus przyjechał, wyruszyliśmy na Kozubnik. Jechaliśmy krótko i gdy wysiedliśmy, musieliśmy podejść pod górę. Zajęliśmy miejsca w świetlicy i przedstawienie się rozpoczęło. Grało w nim wielu moich kolegów. Występowali nie tylko gimnazjaliści, ale również przedszkolaki. Najpierw na scenie pojawił się Herod z jego poddanym, który oznajmił mu, że narodził się najwspanialszy król. Potem na scenie pojawili się Trzej Królowie. Herod kazał im iść szukać Jezusa. Herod zszedł ze sceny, a Trzej Królowie wędrowali za gwiazdą betlejemską i dotarli do stajenki. Podarowali Jezusowi złoto kadzidło i mirrę. Następnie do szopki przychodzili przedszkolaki, którzy byli przebrani m.in. za Czerwonego Kapturka czy rybaka. Zaśpiewali małemu Jezusowi kolędę. Później wszyscy uczestnicy weszli na scenę i się przedstawiali publiczności.
            Przedstawienie trwało godzinę i zakończyło się brawami. Te jasełka bardzo mi się podobały, szczególnie dlatego, że dobrze zagrały przedszkolaki.

                                                                                   Wojtek Wawak