Drugaki wśród aniołów

Data wpisu: .

17 listopada klasy IIa i IIc, na zaproszenie Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej, wzięły udział w otwarciu wystawy "Papież wśród aniołów", zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej. Otwarcie uświetnił występ Wojciecha Marka - podopiecznego Stowarzyszenia, który zaśpiewał wielki przebój Urszuli "Konik na biegunach" oraz "Boso" zespołu Zakopower. Po soliście przyszedł czas na zespół wokalny, który działa przy Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. Tworzą go starsze osoby pod kierunkiem pani Barbary Mikuszewskiej. Zespół prezentował różnorodny repertuar: piosenki z Kabaretu Starszych Panów jak np.: "Addio pomidory", "Orkiestry dęte" Haliny Kunickiej, pieśni patriotyczne. Śpiew dopełniło zaprezentowanie wybranych, autorskich wierszy pani Władysławy Klinowskiej, która jest opiekunem integracyjnej grupy Stowarzyszenia.
Drugaki miło spędziły czas, aktywnie włączały się w śpiew i potrafiły docenić trud wykonawców nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec mogły zakupić przygotowane na tę okoliczność anioły.
Dziękujemy za zaproszenie i życzymy wszystkiego najlepszego podopiecznym Stowarzyszenia oraz członkom zespołu wraz z ich opiekunami.