Drugaki w Banialuce

Data wpisu: .

Drugaki w Teatrze Lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej.

ksiaumlga daringfrac14ungli-foto d dudziak-4ksiaumlga daringfrac14ungli-foto d dudziak-1ksiaumlga daringfrac14ungli-foto d dudziak-3ksiaumlga daringfrac14ungli-foto d dudziak-6ksiaumlga daringfrac14ungli-foto d dudziak-7ksiaumlga daringfrac14ungli-foto d dudziak-11

Źródło: www.banialuka.pl

19 stycznia uczniowie klas drugich mieli możliwość obejrzeć przedstawienie zatytułowane "Księga dżungli". Główną bohaterką jest grzeczna i serdeczna dziewczynka o imieniu Alicja, która za sprawą otrzymanej w prezencie „Księgi dżungli” Kiplinga, zupełnie niespodziewanie zostaje wciągnięta do świata zwierząt. Rządzą w nim surowe, ale sprawiedliwe prawa. Nie ma tam miejsca na niepewność i lęk. Dziewczynka na swojej drodze spotka wiele istot z którymi musi się zmierzyć lub je oswoić. Najważniejszą jednak walkę toczy ona sama ze sobą: ze swoimi obawami i strachem, niepewnością i niezdecydowaniem.
Dzieci zobaczyły intrygujące i mądre widowisko. Podziwiały różnorodne formy lalkowe i totemiczne oraz  oryginalne maski. W gąszcz dżungli wciągnęła je nie tylko interesująca scenografia, ale także odwołująca się do etnicznych rytmów muzyka. Cenną zaletą tego przedstawienia jest to, iż każdy widz, niezależnie od wieku, znajdzie w nim coś dla siebie.

Wychowawcy klas drugich