Szlachetna Paczka 2015

Data wpisu: .

SzlachetnaPaczka

Cristiano Ronaldo, Iker Casillas, Papież, Prezydent, siostry Radwańskie - to tylko niektóre znane osoby, które zaangażowały się w SZLACHETNĄ PACZKĘ! W tym roku kolejny już raz do akcji przyłączyła się tradycyjnie nasza szkoła.

 

paczka

         Szlachetna Paczkajest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. Akcja ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2015 roku Paczka połączyła 1 000 000 Polaków!

         Dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu całej naszej szkolnej społeczności mogliśmy wesprzeć wybraną rodzinę i zaspokoić wskazane przez nią potrzeby.   Z relacji wolontariuszy, którzy przed Świętami ją odwiedzili, wiemy, że wszyscy byli bardzo szczęśliwi i wzruszeni, a także zaskoczeni ilością otrzymanego wsparcia. Jako podziękowanie otrzymaliśmy honorowy dyplom potwierdzający nasze uczestnictwo w akcji, można go oglądnąć na ściennej gazetce Samorządu Uczniowskiego.

         Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli otworzyć swoje serca i zdecydowali się bezinteresownie pomóc potrzebującym, dając tym samym dowód swojej szczodrości i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.