Spotkanie z pisarką

Data wpisu: .

9 marca br. Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce zorganizowała w DK spotkanie z Panią Renatą Piątkowską (pisarką z Bielska-Białej), na które zaprosiła uczniów klas V i VI naszej szkoły. W 2007 roku p. R.Piątkowska otrzymała  drugą nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Wkrótce odbierze nagrodą Order Uśmiechu, międzynarodowe odznaczenie nadawane za działania przynoszące dzieciom radość.

Pani Piątkowska jest autorką wielu książek dla dzieci między innymi:

-„Opowiadań dla przedszkolaków”

-„Opowiadań z piaskownicy”

-,,Nie ma nudnych dni”

-„Z przysłowiami za pan brat”

-„Przygoda ma kolor niebieski”

-,,Gdyby jajko mogło mówić”

-,,Mądra głowa zna przysłowia”.

Na spotkaniu Pani Piątkowska przybliżyła uczniom postać Malali Yousafzai, dziewczynki, która została postrzelona w głowę przez jednego z talibów i cudem przeżyła. W 2014 r. Malala otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. I właśnie tej niezwykłej osobie pisarka poświęciła swoją książkę pt. ,,Która to Malala?”
Po spotkaniu z Panią Renatą Piątkowską uczniowie mieli możliwość nabycia książek pisarki wraz z imienną dedykacją i autografem. To wyjątkowe spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.Bardzo dziękujemy paniom z GBP w Porąbce za zorganizowanie tego wyjątkowego spotkania.