SOS Turniej o Puchar

Data wpisu: .

(Źródło: www.kety.pl)

10.12.2015 r. w hali OSiR Kęty odbył się coroczny turniej „trójek” dziewcząt i chłopców klas V-VI szkół podstawowych, w którym wystartowali uczniowie szkół gminy Kęty, które należą do Akademii Siatkówki oraz pobliskie szkoły z województwa śląskiego z Porąbki, Kóz i Wilamowic. Turniej pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty był połączony z Dniem Ambasadora, którym jest wychowanek kęckiej ,,dwójki” Mateusz Błasiak, obecnie zawodnik i kapitan I drużyny UMKS „Kęczanin” Kęty. Zawody otworzyła Dyrektor ZSG 2 Kęty- Pani Maria Koperska w asyście Pana Burmistrza Gminy Kęty Krzysztofa Jana Klęczara i Wiceburmistrza Rafała Ficonia. Na imprezę przybył Szef Szkolenia S.O.S. Zbigniew Krzyżanowski oraz Wojewódzki Koordynator S.O.S. Henryk Włodarczyk. Po ceremonii otwarcia krótką rozgrzewkę dla wszystkich dzieci uczestniczących w turnieju przeprowadził Ambasador kęckiej akademii Mateusz Błasiak. W zawodach wzięło udział 22 zespoły dziewcząt i 13 „trójek” chłopców z 9 szkół, łącznie około 110 dzieci. Najpierw rozegrano rundę eliminacyjną. Drużyny dziewcząt i chłopców podzielono na grupy, gdzie grano  systemem „każdy z każdym”. Dziewczęta zagrały w 5 grupach a chłopcy w trzech. Do rundy finałowej awansowały najlepsze drużyny z grup eliminacyjnych, gdzie mecze również rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
Dziewczęta:
I  m-ce SP Porąbka w składzie: Joanna Iwaszko, Estera Pszczółka, Natalia Szczypka
II  m-ce ZSG 2 Kęty : N. Gurbiel, J. Żyła, W. Skrzypek, A. Głąbek
III m-ce ZSG 1 Kęty I : W. Kasperek, K. Wielgosz, W. Kubińska
Chłopcy:
I   m-ce ZSG 2 Kęty : M. Haręża, P. Białek, A. Drewniany
II   m-ce SP Porąbka I : Szymon Kaspera, Robert Majdak, Mateusz Nycz
III  m-ce SP Porąbka II : Mateusz Gibas, Piotr Leńczowski, Konrad Budny, Radosław Kapela

Zespoły za miejsca I-III nagrodzono medalami, zakupionymi z Rady Rodziców ZSG 2 Kęty. Najlepsze zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymały pamiątkowy Puchar Burmistrza. Zawodnicy z najlepszych zespołów w turnieju otrzymali plecaczki sportowe, ufundowane przez sekcję badmintona z Kęt. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe smycze z logo Akademii Siatkówki, otrzymane od PZPS.

Organizatorem turnieju, który był zarazem II rundą rozgrywek akademii siatkówki dla tej grupy wiekowej był S.O.S. przy ZSG 2 Kęty: A. Pustelnik, A. Dudek, J. Drozdowski oraz sędziujący w turnieju uczniowie klas sportowych gimnazjum.