Literatura i sztuka

Data wpisu: .

15 grudnia, gościliśmy w klasie IIIb panią Bożenę Piekiełko z Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce, która prowadząc warsztaty poświęcone książce zaprosiła nas w świat sztuk plastycznych. Spotkanie obejmowało zajęcia z interaktywną książką-szkicownikiem „Zróbmy sobie arcy-dziełko” Marion Deuchars. Najpierw p. Bożena przybliżyła nam postać artysty - Jacksona Pollocka – malarza amerykańskiego, przedstawiciela ekspresjonizmu abstrakcyjnego, który odszedł od sztuki figuratywnej i rozwinął swój własny styl tworzenia z charakterystycznym kapaniem farbą na płótno i rozpryskiwaniem jej. Swoje dzieła „edytował”, wybierał fragmenty, które odpowiadały jego wizji artystycznej, a inne niszczył i zaczynał od początku.
Tak zainspiorwani przystapiliśmy do tworzenia swoich dzieł przy pomocy farb i kul różnej wielkości. Efekt zaskoczył wszystkich... nasze obrazy można zobaczyć w galerii.

Bardzo dziękujemy paniom z Gminnej Biblioteki Publicznej za to,  że mogliśmy uczestniczyć w tych arcyciekawych warsztatach. Z niecierpliwością czekamy na jeszcze...