Karnawałowy Bal Gazetowy

Data wpisu: .

4. lutego w tłusty czwartek dzieci klasy I– III, przebrały się w karnawałowe stroje i ruszyły na bal do „sali zimowej” w Domu Kultury w Porąbce. W tej pięknej scenerii czekały na nie zimowe zabawy na śniegu, a śnieg zastąpiły im gazety.

Z gazet robili czapki, instrumenty muzyczne, sanki, narty, ścierki, piórka na wietrze. Zmęczeni zabawą, usiedli przy dźwiękach relaksującej muzyki i darli gazety na malutkie kawałki. Po chwili niektórzy zaczęli podrzucać strzępy gazet do góry – i w ten sposób zaczął padać śnieg. Potem już wszyscy włączyli się w zabawę – obsypywali się papierowym śniegiem, rzucali śnieżkami, zasypywali kolegów gazetowym śniegiem, robili „orły” i „aniołki”, ale najfajniejsza była „śnieżna bitwa”, która nawet nauczycielom nie uszła to "na sucho".

W przerwie wykonali pamiątkowe zdjęcie, posilili się pączkiem i ruszyli do dalszej zabawy.

Gdy nadszedł czas na sprzątanie po zabawie, dzieci wymyślały pługi, odśnieżarki, za łopaty posłużyły im ręce. Papierowy śnieg zebrany został do worka. Po nałożeniu na pełny worek wiadra, dorysowaniu czarnych oczu i guzików, doprawieniu czerwonego nosa powstał ekologiczny bałwan.
Zmęczeni, ale radośni wszyscy wrócili do szkoły.