Dzień Babci i Dziadka 2016

Data wpisu: .

Dziadkowie są darem Boga dla dzieci.
I jeśli dzieci mogą zobaczyć, usłyszeć i poczuć to, co ci ludzie mają do zaoferowania,
mogą bezpiecznie dojrzewać w szybkim tempie.

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie.
Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.
Oraz, co najważniejsze - ciasteczka...

 

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej w Porąbce. Impreza co roku jest przygotowywana przez uczniów klas I – III wraz z wychowawczyniami, przy jej organizacji pomagają także pracownicy szkoły i rodzice dzieci.

W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 22 stycznia w sali Domu Kultury w Porąbce, goście nie zawiedli i ok. 300 osób przybyło, aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków.  Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitała pani dyrektor szkoły Małgorzata Walusiak, która złożyła wszystkim serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Na scenie wystąpiło ok.160 dzieci, konferansjerkami były Joanna Iwaszko i Paulina Majdak. Zatańczył zespół KlasMix, pierwszaki deklamowały wierszyki i śpiewały piosenki, a drugaki i trzeciaki przedstawiły nowe wersje bajek o „Zielonym Kapturku" i "Królewnie Śnieżce". Niespodzianką był pokaz mody dla babć i dziadków przygotowany wg własnego pomysłu przez uczniów klas trzecich. Po odśpiewaniu góralskich życzeń dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Nie zabrakło uśmiechów, wzruszeń i radości…

Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo zdrowia oraz długich lat życia. Bardzo dziekujemy rónież wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej imprezy, pracownikom szkoły oraz rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek i pomagali w kuchni.


">|600|450{/youtube}

">|600|450{/youtube}

">|600|450{/youtube}