Turnieje Minisiatkówki w Kętach

Data wpisu: .

logo           

W dniach 10 i 12 grudnia w sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbyły się turnieje mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Tym razem w zawodach wzięli udział najmłodsi adepci siatkarskiej sztuki, mianowicie uczniowie klas IV szkół podstawowych z Nowej Wsi, Porąbki, SP 1 i SP 2 Kęty. Organizatorem imprezy dla najmłodszych adeptów byli nauczyciele ZSG nr 2 Kety, będący również szkoleniowcami siatkarskiego ośrodka szkolnego, działającego w ,,dwójce” – Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski i Andrzej Dudek. Była to pierwsza z planowanych IV rund rozgrywanych w ciągu całego roku szkolnego. Zawodnicy i szkoły otrzymują punkty za uzyskane miejsca w poszczególnych turniejach, po których nastąpi uroczyste podsumowanie cyklu rozgrywek. Dwie pierwsze rundy to gry singlowe, natomiast 2 kolejne zawodnicy rozegrają w formie gier podwójnych. W kategorii dziewcząt wystartowało łącznie 17 dziewcząt, a do rozgrywek chłopców zgłosiło się 13 uczestników. Mecze w pierwszej fazie rozegrano w grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie systemem pucharowym. W kategorii dziewcząt na II miejscu uplasowała się Daria Skwarczyńska z Porąbki. W grupie chłopców najlepszy okazał się Adrian Drewniany z SP 2 Kęty, który w finale pokonał Mateusza Nycza z Millenium Porąbka. Atmosfera rywalizacji była bardzo emocjonująca, dzieci, dla których często był to pierwszy turniej w życiu, przeżywały swoje zwycięstwa i porażki, lecz wszystko odbywało się w duchu sportowej rywalizacji.

 

16 grudnia w hali OSiR w Kętachodbył sięŚwiąteczny Turniej Minisiatkówki dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Był to turniej klasyfikowany jako druga runda rozgrywek Akademii Minisiatkówki, w którym zawodnicy i szkoły zdobywały punkty do klasyfikacji łącznej rozgrywek. W zawodach wystartowało ogółem 107 uczestnikówz okolicznych szkól województwa małopolskiego i śląskiego. Do zawodów zgłosiły się zespoły ZSG nr 1 Kęty, ZSG nr 2 Kęty, ZSP Witkowice, ZSG Nowa Wieś, SP Porąbka, SP Czaniec i ZSP Bulowice.Otwarcia zawodów dokonał  koordynator Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy ZSG 2 Kęty- Andrzej Dudek.
ZSG nr 2 Kęty będącSiatkarskim Ośrodkiem Szkolnymchłopców na poziomie gimnazjum jest obecnie w fazie tworzenia Akademii Siatkówki,gdzie do rozgrywek klas IV oraz odrębnie rozgrywanych turniejów klas V-VI dziewcząt i chłopców oficjalnie przystąpiło 5  szkół podstawowych:SP 1 Kęty, SP 2 Kęty, SP Porąbka, SP Bulowice i SP Nowa Wieś.

Czytaj więcej na stronie http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/wydarzenia/turnieje_227.html

8 i 9 stycznia w sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbyła się II runda rozgrywek minipiłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie klas IV szkół podstawowych z Nowej Wsi, Porąbki, SP 1 i SP 2 Kęty oraz Kóz. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 Kęty. W kategorii dziewcząt wystartowało łącznie 25 dziewcząt, a w grupie chłopców rywalizowało 16 uczestników. Mecze w pierwszej fazie rozegrano w grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie systemem pucharowym. W kategorii dziewcząt I m zajęła Daria Skwarczyńska z Porąbki pokonując w finale swoją szkolną koleżankę Aleksandrę Majdak, a III miejsce wywalczyła Patrycja Głód z SP 1 Kęty. W grupie chłopców kolejny raz najlepszy okazał się Adrian Drewniany z SP 2 Kęty, który po bardzo wyrównanej grze stosunkiem 15:14 pokonał Jakuba Ringa z Millenium Porąbka, a na III m uplasował się Radosław Kapela z Porąbki. Galeria na stronie  http://www.kety.pl/pl/news/ii-turniej-akademii-minisiatk-wki-dla-czwartoklasist-w

img 4860

Klasyfikacja końcowa miejsc I-VIII w drugiej rundzie :

DZIEWCZĘTA:

Im SKWARCZYŃSKA  Daria  (SP Porąbka)

II m MAJDAK Aleksandra (SP Porąbka)

VI m STANEK Paulina  (SP Porąbka)

VII m SOPIAK Justyna (SP Porąbka)

CHŁOPCY :

II m RING Jakub (SP Porąbka)

III m KAPELA Radosław (SP Porąbka)

VI m  NYCZ Mateusz (SP Porąbka)

 22 stycznia 2015r. w sali ZSG 2 Kęty odbyła się przedostatnia runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje ZSG nr 1 i 2 w Kętach oraz zespoły z ZSG Nowej Wsi i Porąbki. W zawodach wystartowało ogółem 13 drużyn dziewcząt i 6 chłopców, łącznie 60 uczestników. W kategorii chłopców wystartowało 6 drużyn, które zagrały systemem ,,każdy z każdym”. W grupie chłopców III m wywalczyli chłopcy z Porąbki - Jakub Rafałko, Piotr Leńczowski, Robert Majdak.


5 lutego w Kętach odbyła się III runda Turnieju Dwójek
I miejsce wywalczyły dziewczęta: Aleksandra Majdak, Justyna Sopiak, Paulina Stanek.
II miejsce chłopcy: Radosław Kapela i Mateusz Nycz