Spotkanie z tańcem

Data wpisu: .

26 lutego 2015r. w ramach programu WF z klasą  gościlismy pary ze Szkoły Tańca Impresja Kęty - KTT Ragtime  http://www.impresja-kety.pl/.

Pod okiem trenerki - Darii Rokowskiej Mendroch tańczyli dla nas:
Paweł Sordyl i Martyna Kołodziej,
Szymon Zużałek i Natalia Jaworska,
Wojciech Bylica i Dominika Kulig.

W czasie aktywnej przerwy nasi rówieśnicy zaprezentowali nam tańce standardowe i latynoamerykańskie. Było pięknie, kolorowo, romantycznie i nastrojowo... Obejrzeliśmy tańce w parach i układy grupowe, nogi same rwały się do tańca w rytmie światowych przebojów. Tancerze powiedzieli nam, że swoja pasją zarazili się juz w przedszkolu, teraz przyszedł czas na prezentacje i zdobywanie kolejnych klas tanecznych. Naszym gościom życzymy każdej chwili roztańczonej, wyczucia rytmu, boskiego balansu i najpiękniejszych sukcesów w tańcu.

 

Dlaczego warto tańczyć?
Taniec oczyszcza, wyzwala emocje, poprawia humor.
Taniec powoduje uśmiech na twarzy i czyni nas szczęśliwymi – tak brzmi ogólne przekonanie, ale jakie ma ono uzasadnienie w praktyce? Wszystkiemu winne są endorfiny wyzwalane w naszym ciele dzięki aktywności fizycznej. Nie każdy lubi biegać lub chodzić na basen. Powodem często jest brak czasu, chęci, niekiedy też umiejętności – z pewnością znacie takich, którzy twierdzą, że ich kondycja jest  słaba i wstydzą się pokazać to przed innymi. Na taniec natomiast czas znajdzie się zawsze. O chęci również nie będzie trudno – ulubiona playlista sama wprawi w ruch nasze biodra! Umiejętności? Nie musimy być królem parkietu, by czerpać przyjemność z tańca! Ponadto taka forma ruchu to bezbolesna alternatywa dla tych, którym ciężko zadbać o wymarzoną sylwetkę – regularny taniec to doskonały sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Ten rodzaj ruchu sprawdza się także dla osób, które narzekają na ból kręgosłupa lub mięśni z powodu siedzącego trybu życia. Mówi się, że tańcząc łatwo zapomnieć o problemach codzienności. Taneczne szaleństwo pozwoli nam nabrać energii i chęci do działania, a tym samym pozbyć się zmęczenia i depresyjnych nastrojów. Dzięki temu stajemy się pewni siebie i zwalczamy dokuczliwe kompleksy! Każdy taniec to pełna gama emocji: pasja, radość, poczucie wolności. Taniec jak nic innego doskonale łączy ze sobą zaspokojenie ciała, duszy i serca.