Rekolekcje wielkopostne 2015

Data wpisu: .

Rekolekcje wielkopostne 2015 – 16.03.-18.03

                W pierwszym dniu rekolekcji wszyscy uczniowie z klas I-VI spotkali się na sali gimnastycznej z siostrami zakonnymi ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego i Klarysek od Wieczystej Adoracji. Siostry opowiadały zgromadzonym o swym powołaniu, modlitwie i pracy w klasztorach. Przedstawiały herby zakonne i udzielały odpowiedzi na zadawane przez dzieci pytania. Spotkaniu towarzyszyła wspólna modlitwa, śpiew oraz multimedialna prezentacja o pracy sióstr Duchaczek na misjach w Burundii.

Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do kościoła, by przed obrazem Najświętszego Serca Jezusowego rozważać stacje Drogi Krzyżowej. Wysłuchali także nauki księdza rekolekcjonisty Zdzisława Płuski i otrzymali nagrodę-niespodziankę w postaci „tablic rejestracyjnych” do odczytania w zaciszu domowym zakodowanych fragmentów Pisma Świętego.

Barbara Płusa

W trzecim dniu rekolekcji dzieci spotkały się w kościele na Mszy Świętej. Wspólnie modliły sie i śpiewały z p.Mirellą i p. Iwoną, które grając na gitarach zapewniły oprawę muzyczną nabożeństwa. Podczas kazania dzieci chętnie odpowiadały na pytania księdza rekolekcjonisty. Najważniejsze przesłanie tej nauki to: "Kochaj Boga i bliźniego" oraz "Miłujcie nieprzyjaciół swoich". Dzieci dostały na zdanie przygotowanie czerwonych serc, które złożą Najświętszemu Sercu Jezusa jako ofiarowanie mu siebie i swojego życia. Po mszy uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Porąbce przedstawili montaż słowno-muzyczny, przybliżający dzieciom życie, naukę i działalność papieża Jana Pawła II.

Małgorzata Capiak