Paraolimpijczycy w Koperniku

Data wpisu: .

paraolimpiada

19 stycznia 2015r. gościli u nas przedstawiciele Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, uprawiający szermierkę na wózkach inwalidzkich.

Byli nimi paraolimpijczycy: Radosław Stańczuk, Arkadiusz Jabłoński, Stefan Makowski.

Goście dali pokaz walki na szpady oraz zaprezentowali podstawy szermierki. W tej pierwszej podstawowej lekcji mogli sprawdzić swe siły także  uczniowie: Asia, Klaudia, Paweł, Kuba,

Ponadto szczególną uwagę prowadzący skupili na bezpieczeństwie, przypominali młodzieży jak ważne jest noszenie odblasków, kasków podczas jazdy na rowerze, nartach itp.

Wspaniałym Sportowcom dziękujemy za tę lekcję postaw ludzkich i obywatelskich dla nas wszystkich,
za
prezentację dzielności osobistej w zmaganiu się z życiem.

Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca. Oni pokazali nam, że sport to także walka z samym sobą – o sukces, o zdolność, umiejętność współdziałania, walka ze wszystkimi ograniczeniami, słabościami o to, aby pokazać światu sukcesy.Uświadomili, że można uprawiać sport, mieć pasje, cieszyć się życiem i mieć w sobie radość, że warto mieć marzenia, warto starać się, walczyć, odnosić sukcesy.

 Na tej niełatwej drodze życzymy tym wspaniałym gościom dalszych sukcesów sportowych oraz życiowych.