Optymistyczna bajka

Data wpisu: .

RECHOTEK

„RECHOTEK”- OPTYMISTYCZNA BAJKA O ŻABCE INNEJ NIŻ WSZYSTKIE

   2 czerwca pojechaliśmy wraz z klasą Va do kina na film pt. „Rechotek". Był to prezent z okazji Dnia Dziecka.
     Film opowiada o żabie, która ma problemy emocjonalne i tak naprawdę nie wie, kim jest. Nie znosi skakania, pływania oraz wody. Postanawia wyruszyć w podróż przez amazońską dżunglą, by szukać własnego miejsca na świecie. Towarzyszy mu najlepsza przyjaciółka - latająca wiewiórka Kitka. W trakcie podróży Rechotek uwierzył, że jest zaklętym w żabę ludzkim księciem i za wszelką cenę postanawia znaleźć księżniczkę, która odczaruje go pocałunkiem. I tu zaczynają się kłopoty, no bo jak w dżungli znaleźć prawdziwą księżniczkę? W końcu jednak bohaterowie docierają do ludzkiej wioski, w której odnajdują, tak długo poszukiwaną, księżniczkę. Niestety na życie księżniczki czyha plemienny szaman, który pragnie zostać władcą wioski. I tu z pomocą przychodzi jej Rechotek wraz ze swoją przyjaciółką, Kitką. Okazuje się, że nawet niewielka żaba może dokonać wielu bohaterskich czynów. Wszystko dobrze się kończy; szaman zostaje ukarany, a księżniczka w dowód wdzięczności pocałuje Rechotka. Główny bohater co prawda nie zamienił się w człowieka i pozostał nadal żabą, ale docenił swoją wartość oraz to, jak ważne w życiu jest przyjaźń i tolerancja.
     Film jest pouczający i zabawny. Bardzo mi się podobał.

Joanna Iwaszko kl V b

   W dniu 02.06.2015 r . klasy V pojechały do kina Helios w Bielsku –Białej na film „ Rechotek”. Wyjechaliśmy autobusem o godzinie 8:00. Na miejsce dotarliśmy około 9:00. Seans rozpoczął się o godzinie 9:30 i trwał 85 minut.

„Rechotek” to malezyjski film animowany w reżyserii Chucka Powersa. Autorem scenariusza są Chuck Powers i Amir Hafizi. Obsadę polskiej wersji językowej stworzyli:Wojciech Mecwaldowski, Tomasz Kammel, Marzena Rogalska, oraz Lidia Sadowa.

   ,,Rechotek” to zabawna opowieść o przygodach niezwykłej żabki, która odkrywa, że nie chce być płazem. Rechotek nie lubi skakać i nie lubi wody. Razem ze swoją przyjaciółką, latającą wiewiórką o imieniu Kitka wyrusza w niezwykłą przygodę przez amazońską dżunglę. Rechotek wierzy, że jest księciem zaklętym w żabę i tylko pocałunek prawdziwej księżniczki go odczaruje . W finale okazuje się, że Rechotek nie jest prawdziwym księciem, ponieważ upragniony pocałunek nie przemienił go w księcia. Odkrywa, że jego ukochaną jest Kitka.

Film jest pełen zabawnym sytuacji, humoru i żartów. Mogę go polecić innym kolegom. Jest wart obejrzenia.

Jakub Ring, klasa Vb