Mam kota na punkcie mleka

Data wpisu: .

 maskota programu 2 0 kota mam 1 skate usmiechniety

Klasy II, III i IV naszej szkoły realizują program „Mam kota na punkcie mleka”. Celem programu jest zwrócenie uwagi na właściwości odżywcze mleka i przetworów mleczarskich, zwiększenie wiedzy na temat zdrowego odżywiania się oraz utrwalenie pozytywnego wizerunku mleka i jego przetworów.

W dniu 20 listopada wszystkie klasy zebrały się na happeningu, podczas którego uczniowie klas realizujących program byli ubrani na biało, mieli przygotowane plakaty, hasła i rymowanki zachęcające do spożywania mleka i jego przetworów. Wiele dzieci było przebranych za koty. Ściany korytarzy, gazetki i parapety były ozdobione plakatami, kolażami związanymi z tematem mleka oraz sylwetkami kota Mleczysława, który jest przewodnikiem naszego programu. Przez cały dzień można było do woli pić mleko w kartonikach.
Chcieliśmy w prosty i zabawny sposób przekazać wiedzę, która zaszczepi w dzieciach nawyk picia mleka i spożywania produktów mlecznych.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony internetowej www.mamkotanapunkciemleka.pl, na której można poszerezyć swoją wiedzę związaną z mlekiem poprzez dobrą zabawę (łamigłówki, zagadki, ciekawostki, gry, komiksy, konkursy). Polecamy ją również rodzicom, którzy znajdą tam przepisy na pyszne potrawy i przekąski mleczne.

Oto kilka "mlecznych" haseł przygotowanych przez dzieci:

Mleko daje moc!

Jedz sery i twarogi, a będziesz miał zdrowe nogi!

Pij mleko z rana, a będziesz miał zdrowe kolana!

Zjedz pół kilo serka, a będziesz wyglądała jak modelka!

Pij mleko, a zajdziesz daleko!

Gdy jem sery, to mam dobre maniery!