Lekcje otwarte

Data wpisu: .

Dzień mamy i taty w klasach pierwszych.

21 maja, w ramach ostatnich konsultacji w bieżącym roku szkolnym, uczniowie klasy Ia spotkali się ze swoimi rodzicami w swojej sali lekcyjnej. Na początku, uroczyście przywitali swoich bliskich. Następnie, zaśpiewali specjalne piosenki dla swojej mamy i dla swojego taty. Potem, wierszem wspólnie wyrazili jak bardzo kochają swoich rodziców. Na koniec, po zagraniu przez uczennicę Dominikę melodii „Sto lat” na flecie, odśpiewali hucznie „Dwieście lat”. Po zakończeniu części artystycznej, przyszła kolej na przygotowane przez uczniów zadania dla rodziców. Na tablicy zostały umieszczone wykonane przez uczniów portrety rodziców. Zadaniem gości było rozpoznanie który z portretów wykonało ich dziecko. Próba ta nie należała do najłatwiejszych. Następnie, uczniowie odczytywali losowo wybrane karteczki, na których, w dwóch zdaniach, dzieci napisały wcześniej co lubi mama, a co lubi tata. W tym czasie rodzice mieli zastanawiać się , która wypowiedź mogła ich dotyczyć. Ta próba też nie należała do najłatwiejszych, ponieważ niektóre wypowiedzi były bardzo podobne. Na koniec tajemnica została ujawniona. Karteczki zostały rozdane i rodzice mogli przekonać się, co ich pociecha napisała na ich temat. Dzieci, oprócz portretów z wspólnie wymyślonymi przez siebie życzeniami, obdarowały swoje mamy ręcznie wykonanymi koralami z barwionego na kolorowo makaronu, a tatusiom zawiesiły na szyjach papierowe krawaty. Spotkanie przebiegło w sympatycznej, rodzinnej, pełnej radości i śmiechu atmosferze.

wych. 1a - Iwona Niedziela

26 maja klasa I c przygotowała dla swoich mam dzień otwarty. O godzinie 8.00 uczniowie przywitali gości i zaprezentowali krótki program artystyczny składający się z piosenek dla mam i wierszyków, w których wyrazili jak ważną rolę w ich życiu pełni właśnie mama. Na koniec występu obdarowali swoje mamy laurkami. Potem przyszedł czas na słodki poczęstunek. W czasie, kiedy mamusie delektowały się ciastem, dzieci zjadły drugie śniadanko. Następnie przyszła pora na naukęi zgromadzeni goście mogli obserwować swoje pociechy w trakcie zajęć, jakie codziennie odbywają się w szkole. Miały tutaj także miejsce momenty kiedy razem z uczniami brali udział w zajęciach, lub wspólnie się z nimi bawili. Były to zajęcia zintegrowane oraz wychowanie fizyczne. W czasie przerw, mamusie razem ze swoimi pociechami spacerowały po szkole i odkrywały nieznane im dotąd zakamarki. Dzień ten był bardzo udany, pełen radości. Mamusie zobaczyły jak ich pociechy pracują na zajęciach
i przekonały się, że praca nauczyciela nie należy do najłatwiejszych.

wych. 1c - Anna Stanek

Dnia 18 czerwca 2015r. klasa I b miała wyjątkowych gości, ponieważ dzieci zaprosiły do szkoły tatusiów z okazji Dnia Ojca. Po serdecznym przywitaniu gości, dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i plastyczne. Uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Następnie dzieci wręczyły wykonane przez siebie prezenty i podziękowały tatusiom za cieprliwość, wyrozumiałość i miłość. Uściskom i całusom nie było końca. Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego świętowania. Bardzo dziękujemy wszystkim tatusiom za przybycie i życzymy uśmiechu, pociechy z dzieci oraz samych radosnych dni.

wych. 1b - Bogusława Stańczak