Kosmiczne Święto Biblioteki

Data wpisu: .

30 stycznia 2015. odbył się apel z okazji Święta Biblioteki. Uczniowie Klubu Bibliofila i sympatucy klubu - chłopcy z klas piątych zaprezentowali przedstawienie promujące czytelnictwo  pt. "Kosmici w Bibliotece". Następnie przeprowadzono finał szkolnego konkursu czytelniczego dla klas starszych pt "Mikołajek i TY". Po zaciętych walkach do finału przeszli następujący uczniowie: Natalia Pałka, Szymon Kowalski, Karina Duszyk, Jan Kaczmarczyk, Mateusz Gibas i Jakub Ring. Dzieci wykazały się wielką wiedzą z zakresu znajomości treści lektur. Po trzeciej rundzie finałowej zwycięzcą został Szymon Kowalski z kl. 6a, II miejsce zajął Jakub Ring z kl. 5b, na miejscu trzecim uplasowała się Karina Duszyk z kl. 6a. Wszyscy finaliści otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Kolejnym punktem programu było podsumowanie akcji charytatywnych koordynowanych przez bibliotekę szkolną. Uczniowie, którzy zgromadzili największe ilości w poszczególnych zbiórkach otrzymali symboliczne "kwiaty dobroci" i tak:

- najwięcej nakrętek nazbierała Asia Sadlik z kl. 4b (29,9 kg)

- najwięcej baterii przyniósł Mateusz Gajczak z kl 5a (13,3 kg)

- najwięcej tuszy, tonerów i telefonów komórkowych zgromadził Tomek Bieniek z kl. 3a

- w kategorii "okulary dla Afryki" zwyciężył Jakub Dendys z kl. 2a

- w akcji "Podziel się książką" zwyciężyła Paulina Stanek z kl. 4b i Natalia Pałka z kl. 6a (obie przyniosły po 13 książek).

Aby zdobyć tytuł "super przyjaciela biblioteki" trzeba było wziąć udział w co najmniej 4 akcjach, niezależnie od ilości. Jest nam niezmiernie miło, że z każdym rokiem przybywa dzieci z tym wyróżnieniem. I tak w tym roku tytuł "super przyjaciela biblioteki", pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową otrzymali: Julia Żelichowska z kl. 2a, Julia Gibas z kl. 2a, Jakub Dendys z kl. 2a, Tomek Bieniek z kl. 3a, Michał Mleczko z kl. 3a, Natalia Matejko z kl. 3b, Olaf Dyl z kl. 3b, Asia Sadlik z kl. 4b, Mateusz Gibas z kl. 5b.

Każde dziecko, które wzięło  udział w którejkolwiek z akcji miało również możliwość wylosowania sobie nagrody jak również otrzymało pochwałę do dziennika. Ogromnym zaangażowaniem wykazali się również uczniowie klas pierwszych, którzy już od września włączyli się w nasze akcje. Słodka nagroda dla naaktywniejszej klasy trafiła ponownie do uczniów z 3b. Wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom bardzo serdecznie dziękuję. Zachęcam wszystkich do zaangażowania się w kolejną edycję. Bardzo proszę aby pakować osobno nakrętki, osobno baterie itd. Do każdego opakowania proszę wrzucić karteczkę z imieniem i nazwiskiem dziecka. Ułatwi nam to znacznie liczenie i ważenie.


Opiekun biblioteki Mirella Jura