Konkurs czytelniczy

Data wpisu: .

Konkurs czytelniczy dla klas 1-3  „ W krainie baśni”

Biblioteka szkolna ogłasiła konkurs czytelniczy ze znajomości baśni polskich i zagranicznych autorów. W każdym miesiącu będziemy poznawać inną baśń. W tym celu zapraszamy do śledzenia informacji na gazetce biblioteki szkolnej i wypożyczanie książek, które znajdują się w bibliotece na specjalnie oznaczonej półce.

26 listopada 2014r. w klasach młodszych przeprowadzono konkurs z serii "W świecie baśni". Klasy drugie i trzecie miały za zadanie przeczytać baśń Hansa Christiana Andersena pt. "Księżniczka na ziarnku grochu" i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących jej treści. Bardzo cieszy mnie fakt, iż naprawdę ogromna ilość uczniów wykazała się dobrą znajomością lektury. Klasy pierwsze odwiedziła księżniczka, która oprócz czytania baśni przygotowała wesołą niespodziankę. Śmiechom nie było końca. Zadaniem pierwszaczków było narysowanie swej ulubionej księżniczki lub księcia. Można im było pozazdrościć entuzjazmu i zaangażowania, z jakim zabrali się do pracy. Każdy uczeń otrzymał punkty za swoje zadanie konkursowe. Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za okazaną pomoc. W miesiącu grudniu czytamy baśń Wilhelma i Jakuba Grimma pt: "Pani Zima" lub "Pani Zamieć".

24 listopada 2014r. odbył się w klasach starszych I etap konkursu czytelniczego "Mikołajek i TY". Jest mi niezmiernie miło poinformować, że wyłoniono 23 uczniów, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu.  Odbędzie się on w ostatnim tygodniu przed świętami. Ogromną niespodzianką jest Franciszek Klusek, który zgłosił się do tego konkursu, mimo iż jest dopiero ucziem klasy 3 i udało mu się przejść do kolejnego etapu.

Laureatami pierwszego etapu są:

kl. 4a: Kacper Gibas, Oskar Górka, Igor Syga, Kacper SzymalaAntoni Babicz, Jakub Pszczółka.

kl. 5a: Ryszard Mleczko, Klaudia Gałuszka

kl.5b: Jakub Ring, Daria Skwarczyńska,  Wojciech Wawak, Mateusz Gibas, Wiktoria Moskwik, Marcin Łukasik, Dawid Michnowicz

kl. 6a: Natalia Pałka, Szymon Kowalski, Kinga Kasprzak, Kamil Łukowicz, Karina Duszyk, Jan Kaczmarczyk, Kacper Ogórek

Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę wygranej w kolejnym etapie.

Laureaci konkursu "W krainie baśni":

PICT0045

 

Bibliotekarz: Mirella Jura