Jasełka w gimnazjum

Data wpisu: .

SPRAWOZDANIA UCZNIÓW Z JASEŁKOWEGO SPOTKANIA

Moja klasa została zaproszona przez Panią Dyrektor z gimnazjum na jasełka przygotowane przez gimnazjalistów.

Przed godz. 9:00 dotarliśmy do gimnazjum. Zdjęliśmy kurtki i poszliśmy na świetlicę,. Zanim zaczęło się przedstawienie, Pani Dyrektor przywitała nas serdecznie. Spektakl przygotowały klasy drugie, a klasy trzecie śpiewały kolędy. Po występie Pani Dyrektor przedstawiła nam aktorów oraz nauczycieli. Następnie każdy z nas dostał sałatkę owocową. Potem dwie osoby z klas trzecich oprowadzały nas po wszystkich klasach, m.in.: polonistycznej, matematycznej i po pracowni komputerowej. Byliśmy także w bibliotece, u pani psycholog oraz w kuchni. Później graliśmy w poing- ponga, lub w piłkarzyki. Na koniec pożegnaliśmy się i wróciliśmy do szkoły.

Bardzo mi się podobało przedstawienie,a w gimnazjum było miło i dobrze spędziłam czas.

Kinga Kasprzak, kl. VI

Zebraliśmy się w szkole 27.01.15 r. o godz. ósmej rano. Po 20 minutach lekcji muzyki zeszliśmy do szatni. Po ubraniu się, panie nas przeliczyły i wsiedliśmy do autobusu, który zawiózł nas do gimnazjum. Zaprowadzono nas do świetlicy, w której miały się odbyć Jasełka, odgrywane przez naszych starszych kolegów.

Przedstawienie było bardzo ciekawe i śmieszne. Potem poczęstowano nas sałatką owocową, którą zjedliśmy ze smakiem. Następnie podzielono nas na grupy i zaczęliśmy zwiedzać gimnazjum. Uczniowie pokazali nam każdą klasopracownię. Zobaczyliśmy także biblioteką, salę gimnastyczną, pokój nauczycielski, sekretariat i sklepik. Kiedy skończyliśmy zwiedzanie szkoły, mogliśmy grać w piłkarzyki lub w ping- ponga. Gdy przyszli po nas nauczyciele, byliśmy bardzo zawiedzeni, że już musimy wracać do szkoły na lekcje.

Moim zdaniem w gimnazjum było bardzo ciekawie.

Karolina Nycz, kl. VI

W dniu 27.01.15. byliśmy z całą klasą w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Porąbce.

Na początku zobaczyliśmy przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów tejże szkoły. Według mnie było bardzo ciekawe i oryginalne. Zachwyciła mnie gra Maćka Sikory, który występował w roli narratora. Po występie gimnazjalistów, poczęstowano nas sałatką owocową. Następnie dwóch starszych kolegów oprowadziło nas po szkole. Zobaczyliśmy m.in. klasę historyczną i pracownię chemiczną. Moim zdaniem budynek szkoły prezentuje się ładnie, ale największe wrażenie wywarła na mnie sala gimnastyczna.

Po zwiedzaniu szkoły odbyło się także spotkanie z Panią Dyrektor, która zachęcała nas do wyboru tej placówki, po zakończeniu nauki w szkole podstawowej.

Szymon Kowalski, kl. VI