Dzień Sportu 2015

Data wpisu: .

3 czerwca 2015r.
Lokalna Akcja Sportowa – „Dzień Sportu”

Z okazji Dnia Dziecka, jak co roku w naszej szkole, zorganizowaliśmy Dzień Sportu. Odbył się on, przy wsparciu PKS „Millenium” oraz innych zaprzyjaźnionych instytucji, na kompleksie boisk „ORLIK”.
W programie znalazły się konkurencje sprawnościowe oraz sportowo – intelektualne. Nie zabrakło również sportowych wyzwań dla rodziców i zaproszonych gości.
Imprezę, już tradycyjnie, otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Walusiak. Swoją obecnością zaszczycili nas również: przedstawiciel Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego Pan Czesław Pszczółka, Wójt Gminy Porąbka Pan Czesław Bułka, wiceprezes Parafialnego Klubu Sportowego Pani Barbara Krasoń, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Sopiak oraz jej Zastępca Pani Ewa Waluś.

Dla klas młodszych nauczyciele przygotowali następujące zabawy „na wesoło”: przyrodniczy wyścig, bieg jednonogich, rzuty woreczkami do obręczy, nawlekanie guzików, tor przeszkód, zbijanie kręgli oraz turniej „dwóch ogni”. Klasy starsze natomiast rywalizowały w następujących konkurencjach: matematyczny wyścig, bieg w workach, rzuty do ruchomego celu, piłka w tunelu, nawlekanie guzików, tor przeszkód oraz turniej „piłki nożnej”. Rodzice angażowali się przede wszystkim w konkurencjach rzutnych. Nadszedł w końcu czas na podsumowanie. W kategorii klas młodszych wygrała klasa IIb, a w klasach starszych IVb. Zwycięzcy odebrali z piłki dla Szkoły ufundowane przez Starostę Powiatu Bielskiego - Andrzeja Płonkę prezesa PKS „Millenium” i słodycze kupione przez Radę Rodziców. Każdy uczestnik otrzymał gorący posiłek, lody i zimne napoje.

Na boisku panowała iście olimpijska atmosfera. Oprócz gier i zabaw, dzieci miały także możliwość bawić się przy muzyce dyskotekowej. Jak co roku Dzień Sportu cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci i ich rodziców.