Bezpieczniki Taurona

Data wpisu: .

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”, opracowanego przez TAURON Dystrybucja i Fundację TAURON. Program "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka" to kontynuacja, a zarazem rozszerzenie i ujednolicenie, dotychczasowego zaangażowania Grupy TAURON w kwestie związane z bezpiecznym używaniem energii elektrycznej. Spółki Grupy TAURON pod różnymi szyldami prowadziły takie kampanie już od lat 90. Patronat nad programem objął Minister Edukacji Narodowej. Organizatorami są spółka TAURON Dystrybucja i Fundacja TAURON.
Celem "Bezpieczników TAURONA" jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.

29. maja gościliśmy w naszej szkole pracownika firmy Tauron - pana Kazimierza Szypułę, który przeprowadził prelekcje dla 4 grup (ponad 200 uczniów). Nasz gość w sposób fachowy i wyczerpujący udzielał odpowiedzi na zadawane przez zebranych pytania. Uczniowie wychodzili z prelekcji nie tylko z nowymi doświadczeniami i wiadomościami, ale też z małym upominkiem - książeczką, którą ufundowała TAURON Dystrybucja S.A.

Warto skorzystać z filmów edukacyjnych, plansz oraz  gotowych scenariuszy zajęć umieszczonych na stronie internetowej: www.bezpiecznikitaurona.pl