Aktywny rodzic - aktywne dziecko - aktywna szkoła

Data wpisu: .

 „Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie,
a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.”

Johann Heinrich Pestalozzi

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii „POSTAW NA RODZINĘ” oraz z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin staraliśmy się w maju zachęcić wszystkie RODZINY do włączenia się w obchody tego święta poprzez spędzenie popołudnia w rodzinnym gronie!

Międzynarodowy Dzień Rodzin - święto obchodzone 15 maja, ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 r. Ma on na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na szczególną rolę rodziny jako podstawowej komórki społecznej oraz na zagadnienia związane z problemami rodziny a także podkreślić znaczenie polityki prorodzinnej. Pierwszy raz Dzień Rodzin obchodzono już w 1984r. 20 lat później ONZ ogłosiła 1994r. Międzynarodowym Rokiem Rodziny. Miał pomóc w zwiększeniu świadomości społecznej na ten temat ukazując jego najważniejsze problemy i chcąc nakierunkować politykę na te sprawy. W niektórych krajach w Dniu Rodzin organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny.

Chcąc włączyć się w to rodzinne świętowanie zaprosiliśmy Rodziców  wraz dziećmi do skorzystania z przygotowanej przez nas oferty. Bardzo dziękujemy wszyskim tym, którzy prowadzili zajęcia (nauczyciele, trenerzy, rodzice) oraz tym, którzy wspólnie z nami świetnie sie bawili.

 

18 maja: poniedziałek
Zajęcia artystyczne - biżuteria zpagetti. Prowadzacy: Małgorzata Walusiak i Halina Nowak


19 maja: wtorek
Trening karate. Prowadzący: Paweł Czaicki - czarny pas OYAMA karate. Goście p. G.Koniuszewski i nasza absolwentka Wiktoria Koniuszewska.

20 maja: środa
Turniej siatkówki rodzic+dziecko. Prowadzący: Mirosław Walusiak, Grażyna Janosz.
Gość:
Elżbieta Klein  - zawodniczka BKS Aluprof Bielsko-Biała grająca na pozycji przyjmującej.
Pomoc w sędziowaniu: nasze absolwentki - uczennice Gimnazjum w Porąbce (Małgorzata Momola, Katarzyna Janosik).

21 maja: czwartek 
Rozgrywki szachowe. Prowadzący: były mistrz Polski w szachach-Tomasz Giżyński.


22 maja: piątek
Zajęcia artystyczne – gazetowy decoupage na słoiku, butelce lub puszce. Prowadzący: Bogusława Stańczak, Barbara Płusa, Katarzyna Witkowska.


23 maja: sobota
Turniej piłki nożnej. Prowadzący: Grzegorz Rafałko (rodzic, a zarazem absolwent naszej szkoły), Marek Ficoń (gospodarz kompleksu boisk Orlik), Eugenia Kula.


 Drodzy Rodzice!

Postawmy na RODZINĘ. To tydzień, w którym ciągły brak czasu można zamienić na wspólne spędzenie czasu poprzez rozmowę, zabawę, gry, turnieje, działania artystyczne... Porozmawiajmy o marzeniach najstarszych i tych najmłodszych w rodzinie. Porównajmy swoje marzenia. Do wspomnień i porównań zaprośmy dziadków, a także ciocie i wujków. Porozmawiajmy o wspomnieniach z dziecięcych lat - najstarszych i tych najmłodszych członków rodziny. Przyjrzyjmy się sobie nawzajem. Otwórzmy rodzinne albumy.  Może łączy nas więcej niż się nam wydaje? Zaplanujmy dzień spełniania rodzinnych marzeń – tych niematerialnych. Zróbmy razem listę rodzinnych marzeń  do spełnienia na najbliższy rok.

Mamo, Tato!    Spędźcie ze mną czas!

                                                                                Wasze dzieci!