Akademia SOS

Data wpisu: .

 19 marca nasza szkoła przystąpiła do Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Kętach.

W czwartek w hali OSiR w Kętach miało miejsce podpisanie Aktu Inauguracyjnego Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych "Soła". Organizatorem Akademii był ZSG nr 2 w Kętach, w którym mieści się jeden z małopolskich SOS. Dokument podpisały władze Gminy Kęty, dyrektorzy ZSG nr 1 i 2 w Kętach, ZSG w Nowej Wsi, ZSP w Bulowicach, SP w Porąbce, przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej z szefem szkolenia SOS Zbigniewem Krzyżanowskim na czele oraz prezes UMKS Kęczanin Marek Błasiak.

Uroczystości przyglądało się kilkudziesięciu najmłodszych siatkarzy i siatkarek, którzy następnie wzięli udział w turnieju "trójek". Gośćmi imprezy byli także I-ligowi siatkarze Kęczanina Kęty. Mateusz Błasiak był świadkiem podpisania aktu, natomiast Bartosz Pietruczuk i Karol Behrendt dekorowali najlepszych młodych zawodników uczestniczących w dzisiejszym turnieju i całorocznej rywalizacji szkół.

Poza częścią oficjalną i sportową odbyło się także spotkanie dzieci i młodzieży z Marcinem Prusem, byłym wielokrotnym reprezentantem kraju.

sos1

Projekt Akademii SOS

Projekt Akademii SOS cd