Spotkanie opłatkowe

Data wpisu: .

Z kolędą i opłatkiem, dziecięcymi występami dla całego grona uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i przedstawiecieli lokalnych władz odbyło się spotkanie wigilijne w Szkole Podstawowej w Porąbce. W tym roku nasze spotkanie opłatkowe tak "urosło", że musieliśmy przenieść się do sali DK w Porąbce. Wreszcie mogliśmy razem zasiąść przy wigilijnym stole.

Na początek pani dyrektor Małgorzata Walusiak złożyła wszystkim życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Przedstawienie jasełkowe wyreżyserowane przez panie Mirosławę Wawak i Małgorzatę Capiak z uczniami klas drugich wprowadziło zebranych w świateczny nastrój. Potem były wesołe kolędy, pastorałki i życzenia w wykonaniu grupy kolędniczej przygotowanej z pierwszakami przez panią Ewę Iskierkę. Nie zabrakło też anielskiego chórku pani Katarzyny Witkowskiej. Na koniec ze skrzypkami i akordeonem zakolędowali  "Sąsiedzi zza miedzy" z najmłodszą perełką - Dominiką z "zerówki".
Ostatnią część spotkania stanowił smaczny poczęstunek przygotowany przez panie z kuchni oraz wspaniałe ciasto przygotowane przez rodziców. Imprezie towarzyszył wspaniały nastrój świateczny...